ژل‌ها و کرم‌های موضعی لاغری و چربی‌سوز

کرم‌های چربی‌سوز در ده سال گذشته به محبوبیت قابل توجهی دست یافته‌اند و به یکی از سلاح‌های موثری تبدیل شده‌اند که بسیاری به کمک آن‌ها به جنگ چربی‌ها می‌روند تا بتوانند چربی شکم را کاهش دهند و به اندام دلخواه خود دست یابند. پزشکان متعددی ادعا کرده‌اند که این کرم‌های چربی سوز در لاغری و پایین آوردن وزن معجزه می‌کنند. سوالی که مطرح می‌شود این است که شیوه تاثیرگذاری کرم‌های چربی‌سوز چگونه است و آیا چنین ادعایی واقعیت دارد یا خیر؟

مطالعات و همچنین تجربیات استفاده‌کنندگان از کرم‌ها، ژل‌ها و لوسیون‌های چربی‌سوز و لاغری نشان می‌دهند که استفاده از این محصولات به تنهایی هیچ تأثیر طولانی مدتی بر کاهش وزن و خوش‌فرم کردن بدن ندارد. با توجه به این موضوع، در نظر گرفتن رژیم غذایی و ورزش یا استفاده کردن از سایر راه‌های خوش‌فرم کردن اندام مانند عمل‌های جراحی یا استفاده از ژل و چربی تنها راه‌های ممکن برای این هدف می‌باشند. در کلینیک تخصصی- زیبایی سیب سرخ انواع روش‌های درمانی و جراحی برای سفت و خوش فرم کردن اندام‌های بدن به شما ارائه می‌شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این روش‌ها می‌توانید با شماره ۰۲۱۲۲۷۷۸۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

76F81B68-DE07-4884-B989-AE09618508F4-(1)

شیوه تاثیرگذاری کرم‌های چربی‌سوز


کرم‌های چربی‌سوز کرم‌هایی موضعی هستند که تبلیغات بسیاری درباره تاثیر آن بر کاهش چربی شکم انجام شده است. البته این کرم‌ها را می‌توان برای از بین بردن چربی اضافی ران و باسن نیز به کار برد تا اندامی خوش‌فرم به دست بیاید. از این کرم‌ها با اصطلاح چربی‌سوزهای لیپو و کاهش دهنده‌های سلولیت نیز یاد می‌شود. اما به خاطر داشته باشید که کرم‌های چربی‌سوز متابولیسم را افزایش نمی‌دهند.

روش تاثیرگذاری آن‌ها به این شکل است که بافت چربی را شل می‌کنند یا موقتاً باعث از دست رفتن آب آن‌ها می‌شوند. متابولیسم طبیعی بدن از نتیجه این فرایند به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. به این ترتیب کرم‌های چربی‌سوز در عوض استفاده از انرژی مصرفی، چربی ذخیره شده در بدن را می‌سوزانند. این فرایند در اصطلاح لیپولیز (ساز و کار سوزاندن چربی) نامیده می‌شود. دیگر اثر این کرم‌ها "اتساع عروق" است که جریان خون را در ناحیه تحت درمان افزایش می‌دهد.

کرم‌های چربی سوز و مصرف کالری


نخستین نکته‌ای که قبل از مصرف کرم‌های چربی‌سوز باید از آن آگاه شوید این است که قرار نیست این کرم‌ها باعث شود بدن کالری بیشتری مصرف کند یا اثری بر میزان کالری دریافت شده از رژیم غذایی داشته باشد.

از آنجایی که میزان کل دریافت کالری مهم‌ترین عامل تعیین کننده امکان‌پذیر بودن کاهش چربی و لاغر شدن است، کرم‌های چربی‌سوز از این نظر فایده‌ای ندارند.

بنابراین اگر کرم استفاده کنید، اما تمام روز بخوابید و هر غذایی که می‌خواهید بخورید، مسلماً کالری بسیار کمی سوزانده می‌شود و هدف رسیدن به اندامی متناسب بدل به خیالی خام می‌شود.

کرم‌های چربی‌سوز و میزان انرژی


نکته حائز اهمیت دوم آگاهی از ارتباط بین میزان انرژی و استفاده از کرم چربی‌سوز است. چون انرژی یکی از نخستین عامل‌هایی است که هنگام کاهش کالری رژیم غذایی باید به آن توجه شود، اگر بتوانید انرژی بدن را افزایش دهید، گام مهمی را در راه کاهش وزن ایمن برداشته‌اید.

بنابراین پرسشی که مطرح می‌شود این است که آیا کرم‌های چربی سوز واقعاً میزان انرژی را افزایش می‌دهند؟ اگر کرم حاوی نوعی کافئین باشد، فرض می‌شود که چنانچه کرم وارد بدن شود، بتواند انرژی بدن را بالا ببرد، اما واقعیت این است که احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار پایین است.

البته ممکن است انرژی بدن به میزان بسیار ناچیز افزایش یابد، اما میزان این تاثیر بیشتر از اثر نوشیدن یک فنجان قهوه نخواهد بود.

کرم‌های چربی‌سوز و سلولیت


آخرین دلیلی که بسیاری از مردم از کرم چربی‌سوز را برای لاغری و از بین بردن چربی اضافی انتخاب می‌کنند این است که تصور می‌کنند این کرم‌ها واقعاً میزان سلولیت را کاهش می‌دهند.

اگرچه بعضی کرم‌ها با صاف کردن پوست و بهبود تون آن به ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهند، اما واقعیت این است که سلولیت از بین نمی‌رود.

درک تمایز بین ظاهر و واقعیت از آن رو مهم است که می‌توانیم انتظاری واقع‌بینانه از مصرف کرم داشته باشیم.

بنابراین پیش از خرید کرم‌های چربی‌سوز حتماً سه نکته بالا، یعنی ارتباط بین کرم از یک سو و مصرف کالری، میزان چربی و سلولیت از سوی دیگر، را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که قرار نیست کرم‌های چربی‌سوز کاهش چشمگیری را در چربی بدن ایجاد کنند و اگر انرژی و زمان بیشتری را به تنظیم رژیم غذایی خود و ورزش کردن اختصاص دهید، به نتایج به مراتب بهتری دست خواهید یافت.

بررسی سودمندی استفاده از کرم‌های چربی‌سوز


پیشنهاد ما به شما این است که حتماً در کنار کرم‌های چربی‌سوز رژیم غذایی مناسب داشته باشید و مرتب ورزش کنید. اگر تنها به مالیدن کرم اکتفا کنید، اگر هم نتیجه‌ای به دست آید مسلماً موقتی خواهد بود. نتایج زمانی دائمی است که سبک زندگی خود را نیز تغییر دهید. به همین دلیل است که کرم‌ها و قرص‌ها در دسته مکمل‌ها جای می‌گیرند و مسلماً صرفاً با مصرف مکمل نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود و مکمل در کنار دیگر روش‌ها مفید خواهد بود.

چنانچه تصمیم به خرید کرم‌های چربی‌سوز گرفته‌اید، در مورد بهترین کرم‌های موجود در بازار تحقیق کنید و کرم مناسب را بر مبنای اعتبار سازنده آن و نظرات مصرف کنندگان قبلی تهیه کنید.