پروتز چانه با تزریق ژل و چربی

cham-soc-da-mat-dac-tri-tadi-v-spa-20143201152277

چانه کوچک، عقب رفته از جذابیت چهره می‌کاهد. با اصلاح چانه در کلینیک تخصصی سیب سرخ هماهنگی بیشتری بین اجزاء صورت ایجاد می‌شود. می‌توانید با انجام عمل بزرگ کردن غیرجراحی چانه در کلینیک سیب سرخ مشکل عقب بودن چانه را برطرف کنید و بدون تحمل درد، عوارض و دوران بهبود طولانی مربوط به پروتزهای جراحی چانه، تعادل بیشتری را در چهره ایجاد نمایید.

چانه قوی یکی از عناصر مهم جذابیت چهره است. چانه متناسب و بزرگ تقارن و تعادل بین اجزاء صورت برقرار می‌سازد. متخصصان کلینیک زیبایی تخصصی سیب سرخ چانه‌های در اندازه معمولی تا متوسط را بدون جراحی و با تزریق ژل چانه و چربی بزرگ می‌کنند. این روش سریع، جایگزینی فوق العاده برای جراحی محسوب می‌شود.

پروتز چانه با تزریق ژل و چربی در کلینیک سیب سرخ


آمادگی پیش از عمل

متخصصان کلینیک سیب سرخ در جلسه مشاوره اولیه به تفصیل در مورد اهداف و نتایج مورد انتظار عمل صحبت می‌کنند و بیماران را از عوارض احتمالی عمل و بهترین روش آمادگی پیش از عمل آگاه می‌کنند. بیماران باید تا حد امکان از یک هفته قبل از عمل از مصرف فراورده‌های حاوی ایبوپروفن و آسپرین، مانند ادویل و مورتین، مقادیر بالای مکمل‌های ویتامین E و دیگر رقیق کننده‌های خون خودداری کنند تا احتمال کبودی پس از عمل به حداقل برسد. ضمناً مصرف مولتی ویتامین و شراب قرمز نیز از دو روز قبل از عمل مجاز نیست.

روش انجام عمل

بزرگ کردن غیرجراحی چانه از جمله تزریق چربی به چانه به صورت سرپایی در مطب یا کلینیک انجام می‌شود. این عمل سریع و ساده معمولاً بیش از ۱۵ دقیقه زمان نمی‌برد. متخصصان کلینیک سیب سرخ با دقت ژل را طی تزریق‌های بسیار کوچک در ناحیه مورد نظر وارد می‌کنند. ژل در عمل غیرجراحی بزرگ کردن چانه با سوزن کوچکی داخل بخش مشخصی از چانه تزریق می‌شود. این ژل‌ها در اصل ذرات کوچک کروی کلسیمی موجود در ژل‌های با پایه آب هستند که پس از تزریق ژل چانه می‌توان شکل، اندازه و برجستگی آن را بر حسب نیاز تغییر دارد. برای این که بیمار کوچکترین دردی را طی عمل حس نکند، کرم بی‌حسی لیدوکائین روی تمام چانه استعمال می‌شود.

پس از عمل

احتمال بروز ورم و کبودی ملایم وجود دارد، اما چندان معمول نیست و پس از چند روز نیز کاملاً برطرف می‌شود. مراقبت خاصی پس از عمل توصیه نمی‌شود، البته فراورده‌های ضد کبودی در اختیار بیمار قرار داده می‌شود. بیمار در اکثر موارد می‌تواند فعالیت‌های روزانه را بلافاصله پس از عمل به روال طبیعی دنبال کند.

مقایسه عمل غیرجراحی و جراحی بزرگ کردن چانه


ایمنی

در عمل غیرجراحی عوارض رایج جراحی بروز نمی‌یابد و از آنجایی که پروتز جامد و سختی وجود ندارد، احتمال حرکت کردن آن یا عفونی شدن وجود ندارد.

دوران بهبود

عمل غیرجراحی با ورم بسیار ناچیز و گاهی حساسیت به لمس و کبودی ملایم همراه است. این علائم ظرف کمتر از دو یا سه روز برطرف می‌شود.

نتایج

ژل مورد استفاده در مقادیر اندک و در ناحیه‌های مشخص شده تزریق می‌شود تا شکل و خطوط جدید اطراف چانه کاملاً تحت کنترل باشد. ماندگاری نتایج بیش از دو سال است. با توجه به موقت بودن نسبی نتایج می‌توان دستکاری‌های لازم را به موازات تغییر صورت در گذر زمان انجام داد تا چهره حالت طبیعی خود را حفظ کند.

کاندیدای مناسب برای انجام عمل بزرگ کردن چانه


کوچک یا عقب بودن چانه، نامشخص بودن خط فک، نامتناسب بودن چانه با دیگر اجزاء صورت، عدم تقارن بافت نرم یا آسیب‌دیدگی بافت نرم دلایل خوبی برای انجام عمل پروتز چانه و یا عمل غیرجراحی بزرگ کردن چانه محسوب می‌شود. بنابراین افرادی که خواستار بهبود شکل، موقعیت یا اندازه چانه هستند، اما نمی‌خواهند تن به تیغ تیز جراحی بدهند، متقاضیان ایده‌آل این عمل به شمار می‌آیند. متخصصان ما با روی باز آماده راهنمایی در خصوص مناسب بودن عمل برای شما هستند.

مدت زمان عمل و دوران بهبود


بزرگ کردن غیرجراحی چانه عملی بدون درد است که کمتر از نیم ساعت زمان می‌برد و بیمار بلافاصله پس از عمل می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را ازسربگیرد. ماندگاری نتایج عمل معمولاً ۶ تا ۹ ماه است، البته نوع ژل تزریقی ماندگاری نتایج را تعیین می‌کند که از چند ماه تا چند سال متغیر است.

بررسی دردناک بودن عمل بزرگ کردن چانه


تزریق‌های بسیار کوچکی برای رساندن ژل و یا شل کننده عضلانی در ناحیه چانه انجام می‌شود که ناراحتی و احتمال کبودی پس از آن بسیار پایین است. تزریق‌ شل کننده عضلانی عملاً  بدون ورم است، حال آن که پس از تزریق ژل ورمی ایجاد می‌شود که پس از ۲ تا ۳ روز فرو می‌نشیند.

ماندگاری نتایج عمل


ماندگاری نتایج تزریق ژل به چانه بیش از دو سال است. بنابراین امروزه با توجه به ماندگاری بالای چنین تزریق‌هایی لازم نیست تا خطر احتمالی ایجاد بافت همبند جای زخم، گوشت اضافه و بروز عفونت ناشی از پروتز چانه را به جان بخرید. پایداری نتایج تزریق شل کننده‌ها و فلج کننده‌های عضلات حدود ۳ تا ۴ ماه است که در بیماران مختلف متغیر است.

 دوران بهبود


پس از این پروتز فک نیازی به استراحت کردن نیست، البته بیماران با ورم و کبودی ملایم ناحیه درمان شده مواجه می‌شوند که ظرف چند روز از بین می‌رود.

اثرهای جانبی بزرگ کردن غیرجراحی چانه


اثرهای جانبی بزرگ کردن غیرجراحی چانه مشابه درمان‌های تزریقی دیگر است و مواردی چون قرمزی، ورم و ناراحتی و درد ناچیزی را دربرمی‌گیرد که معمولاً پس از یک هفته برطرف می‌شود.

هزینه درمان


هزینه به میزان فراورده مورد نیاز و وضعیت چانه بستگی دارد. پزشک متخصص کلینیک اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار مراجعین قرار می‌دهد.

ما در کلینیک سیب سرخ درمان‌های تخصصی را با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌دهیم و طی یک جلسه‌ی مشاوره رایگان بیمار را به تفصیل در جریان روند درمان قرار می‌دهیم.