پروتز برای بزرگ و خوش‌فرم کردن سینه، گونه و چانه

Beautiful-Skin

اگر در جستجوی راه‌هایی برای رسیدن به فرم بدن دلخواه خود هستید، اما تابه‌حال امکان‌پذیر نبوده است، کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ می‌تواند پاسخی به نیاز شما باشد. پزشکان کلینیک سیب سرخ با در دست داشتن طیف وسیعی از روش‌های بزرگ کردن صورت و بدن، می‌توانند به‌ منظور تغییر فرم چانه،‌ ساق پا و یا  دیگر نواحی بدن به شما کمک کنند  و ظاهری جوان‌تر و زیباتر را برای شما به ارمغان آورند.

پروتزهای بسیاری در  تخصص جراحی پلاستیک مورداستفاده قرار می‌گیرند كه پروتز سینه شایع‌ترین آن‌هاست. بااین‌حال، تنوع بالایی از پروتزها برای اصلاح، یا بهبود ظاهر فرد طراحی ‌شده‌اند. چه پروتز برای صورت و چه برای بدن استفاده شود، (به‌عنوان‌مثال قفسه سینه، پستان، ساق پا، و غیره) هدف، ایجاد تعادل و تناسب در بدن است. جراحی سینه می‌تواند همراه با درمان‌های دیگر و یا به‌تنهایی انجام پذیرد. در طول جلسات مشاوره در کلینیک سیب سرخ، ما شمارا در تعیین بهترین گزینه‌ها برای رسیدن به اهدافتان یاری خواهیم‌کرد. تزریق چربی به سینه گزینه دیگری برای بزرگ کردن سینه است.

نواحی پروتز


پروتز صورت

 • چانه
 • گونه
 • فک
 • بینی
 • استخوان گیجگاهی

پروتز بدن

 • پستان
 • ساق پا
 • باسن
 • قفسه سینه

جراحی پروتز


مشاوره

ازآنجایی‌که آرمان‌های زیبایی می‌تواند به طور گسترده از فردی به فردی دیگر متفاوت باشد،‌ مشاوره با متخصص جراحی پلاستیک در مورد اهداف و انتظارات شما،‌ پیش از جراحی پروتز بدن یا صورت از اهمیت بسیاری برخوردار است. آنها درمورد تعیین اندازه، شکل، و جایگاه قرارگیری پروتز با شما بحث و تبادل نظر می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که نتیجه نهایی با دیدگاه شما سازگاری دارد. سپس پزشک شما می‌تواند گزینه‌های درمانی و خطرات مرتبط با آنها را توضیح دهد و اطلاعات بیشتری در مورد این روش، روند بهبودی و هزینه‌ها در اختیار شما قرار دهد.

پروتز چانه

افتادگي چانه، برجستگي بيني یا ترکیبی از هر دو اغلب از طریق جراحی پلاستیک پروتز چانه قابل اصلاح است. جراحي پروتز چانه، می‌تواند در بازگرداندن تناسب و هارموني ميان بيني و لب‌ها بسيار مفيد باشد. اين پروتزها از يك ماده الاستومتر سيليكوني ساخته شده‌اند که در مقايسه با انواع ديگر پروتزهاي سيليكوني سخت‌تر بوده و كمتر در معرض پارگي قرار دارند و جراحي معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام مي‌گيرد. در طول عمل‌جراحی، پزشك از طریق دهان يك برش در بالاي چانه و یا فقط در زیر چانه ايجاد مي‌كند. سپس، پروتز را وارد دهان كرده و آن را در جلوي استخوان فك قرار مي‌دهد و با ايجاد تعادل در تركيب كلي صورت اطمينان حاصل مي‌كند ‌كه زيبايي به بهترين شكل حاصل شده است. این روش درکل حدود یک ساعت طول مي‌كشد.

پروتز ساق پا

پروتز ساق پا می‌تواند عدم تناسب در ساق‌پاها كه بر زيبايي فرم ران‌ها و باسن تأثير مي‌گذارد را بهبود ببخشد. این روش می‌تواند حجم متقارني در ناحيه ساق پا ايجاد كند و آنها را با ديگر قسمت‌هاي پا و اندام‌هاي پاييني بدن متناسب سازد. پروتزهاي ساق پا از سیلیکون الاستومر ساخته شده كه نسبت به پروتزهاي مورداستفاده در جراحي سينه سخت‌تر بوده و كمتر در معرض پارگي قرار مي‌گيرد. پروتزها به منظور افزايش حجم ساق پا در خلف ساق پا کار گذاشته می‌شوند، و فرمی متناسب و زیبا در این ناحیه ایجاد می‌کنند. عمل پروتز ساق پا کمتر از یک ساعت و با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد. پروتز ساق پا یک گزینه بسیار عالی برای برجسته‌نمودن پاها و بهبود ظاهر اندامهای تحتانی بدن است.

پروتز سینه

جراحی زیبایی سینه از طریق کارگذاشتن انواع پروتز سینه یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی زیبایی است. جراح پلاستیک می‌تواند حجم سینه‌های شما را با کارگذاشتن پروتزهای سینه سیلیکونی یا نمکی افزایش داده و موجب تغییر فرم سینه و ایجاد ظاهری سفت‌تر و پرتر در سینه‌ها شود.

پروتز باسن

پروتزهای مصنوعی که از طریق جراحی در باسن کار گذاشته می‌شوند، می‌توانند باعث ایجاد باسنی بزرگتر با ظاهری متناسب‌تر شوند. پزشک متخصص برشی در چین باسن یا پشت ران ایجاد می‌کند. سپس پروتزها را کار گذاشته و آنها را به‌طورمتقارن تنظیم می‌کند. این روش به‌طور‌معمول حدود دو تا سه ساعت طول می‌کشد. قبل از انجام عمل جراحی پلاستیک باسن با پروتز، شما و پزشکتان تمام جنبه‌های جراحی، از جمله خطرات، مزایا، و دوره ریکاوری را مورد بحث و بررسی قرار خواهید داد.

پروتز نواحی دیگر بدن

جراحی پروتز برای اصلاح عدم تناسب و نقوص اندام‌های دیگر بدن نیز می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. شایع‌ترین پروتزها شامل پروتزهای سینه‌ای و پروتزهای بازویی هستند. جراحی پروتز موجب افزایش حجم و فرم‌دهی به اندامهایی می‌گردد،‌ که رژیم غذایی و ورزش به آنها پاسخگو نبوده است. پروتزها ظاهری هموارتر، خوش‌فرم‌تر و متناسب‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورند. جراح پلاستیک شما با تلفیق دانش خود از آناتومی بدن انسان و مهارت‌های حرفه‌ای توصیه‌هایی در مورد شکل و سایز پروتز موردنیاز برای ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی و سازگار با نوع بدن و اهداف زیبایی مورد نظرتان اختیار شما قرار می‌دهد.

مزایا


مزایای پروتز صورت

 • اصلاح عدم‌تقارن و نقوص صورت به‌ویژه در چانه، گونه یا فک
 • عدم نیاز به جراحی در سایر نواحی بدن(مانند پیوند چربی از شکم به صورت به منظور افزایش حجم صورت).
 • انجام نسبتاً سریع و نتایج دائم

مزایای پروتز سینه

 • ایجاد احساسی زنانه‌تر با داشتن اندامی زنانه‌تر.
 • داشتن اعتماد به نفس و عزت نفس بالاتر.
 • تناسب بهتر لباس‌ها با بدن و ایجاد احساسی بهتر از پوشیدن آنها.
 • ایجاد ظاهری متقارن‌تر در سینه‌ها.
 • اصلاح تغییرات ایجادشده پس از بارداری، شیردهی یا کاهش وزن.

سوالات رایج


آیا جراحی پروتز صورت با درد همراه است؟‌ روند بهبود چگونه است؟

در‌حالی‌که شما نتایج حاصل از پروتز را تقریباً بلافاصله بعد از عمل جراحی مشاهده می‌کنید، صورت شما تا هفته‌ها و احتمالاً ماه‌ها پس از عمل دچار تورم خواهد بود. تنها پس از برطرف‌شدن  کامل تورم،‌ تأثیرات نهایی عمل جراحی شما قابل‌مشاهده خواهد بود.
زمان بهبودی از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است و بستگی به نوع جراحی و دفعات انجام آن خواهد داشت. بااین‌حال، بیشتر بیماران می‌توانند درعرض یک هفته پس از عمل جراحی فعالیت‌های خود را آغاز کنند و درعرض چهار تا شش هفته بهبود کامل خواهند یافت. درصورت عمل به توصیه‌های پزشک و حضور در جلسات بعد از عمل، زمان بهبودی شما تسریع خواهد شد.

آیا پروتزها پایین می‌آیند؟

درطول چند روز اول بعد از عمل، ممکن است ناحیه پروتز قرمز به‌نظر برسد و پروتزها به طورغیرطبیعی بالا باشند. این موضوع نباید شما را ناراحت کند چرا‌که بدن به‌تدریج خود را با پروتزهای جدید سازگار می‌کند. پس از یک هفته پروتزها پایین آمده و شما احساسی طبیعی‌تر در صورت و بدن خود خواهید داشت. ممکن است نوع خاصی از سینه‌بند که روند پایین آمدن پروتز را تسهیل می‌کند، برای شما تجویز شود.

آیا پروتزها باید به‌طورمنظم تعویض شوند؟

پروتزها می‌توانند تا ۲۰ سال یا بیشتر دوام آورند. اما دائمی نیستند، و بعد از مدتی باید جایگزین شوند.

چگونه متوجه شویم که پروتزها دچار پارگی شده‌اند؟

دلیل اینکه بسیاری از بیماران پروتزهای سیلیکونی را ترجیح می‌دهند و جراحان این نوع پروتز را تجویز می‌کنند،‌ این است که اگر این پروتزها داخل بدن شما پاره شوند،  یک لایه ژل چسبنده به‌منظور جلوگیری از نشت سیلیکون در بدن ایجاد می‌شود. تشخیص پارگی پروتز تنها ازطریق  معاینه امکانپذیر است، بنابراین چکاب‌های منظم باید انجام گیرد.

چگونه تشخیص دهیم که انقباض کپسولی اتفاق افتاده است؟

انقباض کپسولی زمانی به وجود می‌آید که که بافت‌های زخمی که پس از عمل جراحی به‌ وجود می‌آیند، سفت و یا ضخیم شده و موجب فشرده‌سازی پروتز گردند. شما ممکن است در اثر انقباض کپسولی ناراحتی خفیف، جابجایی پروتز، سفتی محل عمل، و درد را تجربه کنید. اگر این اتفاق افتاد، سریعاً به متخصص مراجعه کنید زیرا ممکن است نیاز به جراحی مجدد سینه‌ها باشد.

هزینه‌ها

هزینه جراحی پروتز به محل، پزشک، و نوع پروتز استفاده‌شده بستگی دارد.