پروتز باسن برای خوش‌فرم و سفت کردن آن

پروتز باسن یک روش جراحی پلاستیک محبوب در میان افرادي است که مایل به بهبود ظاهر، شکل و سايز باسن خود هستند. جراحي زيبايي باسن شامل قرار دادن پروتزهاي مصنوعی در باسن بیمار به منظور خوش فرم کردن باسن، ایجاد باسن بزرگتر، خوش‌تركيب‌تر و با ظاهری زیباتر است.

کلینیک زیبایی تخصصی سیب سرخ داراي چندین سال تجربه در خوش فرم کردن و بزرگ کردن باسن است. پزشکان كارآزموده ما در تمام مراحل بهترين خدمات را به شما ارائه مي‌دهند- از مشاوره تا عمل جراحی و مراقبت پس از عمل. پزشکان ما از آموزش‌هاي مستمر بهره گرفته و تجهیزات و مواد ما بازتابي از آخرین نوآوری‌ها است. رضایت بیمار معيار اصلي در ارائه خدماتي با بهترين كيفيت براي ما محسوب مي‌شود. 

چگونگي انجام پروتز باسن


قبل از عمل

در این زمان، به شما فرصت داده خواهد شد تا تمامي سوالات خود را مطرح كنيد. داشتن رژیم غذایی سالم و مداوم و ورزش قبل از عمل جراحی بسیار مهم است. سیگار کشیدن باید حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی متوقف شود.

روند عمل

جراحي زيبايي باسن معمولاً به‌صورت سرپایی و در مدت زمان دو تا سه ساعت انجام می‌شود. با اين حال، مدت زمان لازم برای انجام این روش می‌تواند بسته به تجربه پزشک، آناتومی بیمار، روش مورداستفاده و همچنین عوامل دیگر متفاوت باشد. پروتزهاي باسن از طریق ايجاد یک برش در پشت ران یا خط باسن (ناحيه‌اي كه جاي زخم مشخص نباشد)،‌ در جاي خود قرار داده مي‌شوند. سپس پزشك شكافي بزرگ براي قرار دادن پروتزها در اين ناحيه ايجاد مي‌كند. هم براي بيماران مرد و هم بيماران زن، پروتز باسن را می‌توان در بالا یا زیر عضله قرار داد. پس از قرار دادن پروتزها،‌ پزشك تاييد مي‌كند كه دو طرف باسن متقارن و داراي ظاهر طبيعي هستند. سپس برش‌ها بخيه مي‌شوند و بيمار از پوشش گن استفاده مي‌كند. بیماران داوطلب جراحي زيبايي باسن معمولاً پس از گذشت چند روز می‌توانند فعاليت‌هاي آرام و سبك را شروع كنند. بهبودی کامل ممکن است چند ماه طول بکشد.

بعد از عمل

بعد از عمل جراحی شما بايد تا چند روز از يك پوشش گن تنگ استفاده كنيد تا پروتزها محكم نگه داشته شوند و به سفت شدن باسن کمک کند . مصرف داروهاي تجويزشده توسط پزشك بسيار اهميت دارد. يك نفر همراه بايد شما را تا منزل همراهي كند و تا چند روز پس از عمل نياز به كمك خواهيد داشت. انتظار می‌رود تا ۲۴ ساعت بعد از عمل جراحی در رختخواب بمانيد.

مزایای پروتز باسن


جراحي زيبايي باسن با استفاده از پروتز يك روش موثر در بهبود سايز و شکل باسن محسوب مي‌شود. مردان و زنانی که از سايز باسن خود ناراضي هستند،‌ مي‌توانند از اين روش براي افزايش سايز باسن خود بهره بگيرند. بیمارانی که احساس مي‌كنند باسن آن‌ها فاقد شكل است نيز مي‌توانند با استفاده از اين روش باسني برجسته‌تر و با ظاهری زیباتر داشته باشند. علاوه‌براین، پروتز باسن داراي دو مزیت قابل‌توجه نسبت به جراحي زيبايي باسن به روش تزريق چربي مي‌باشد:‌
انجام پروتز باسن در افرادي كه داراي توده‌هاي چربي در نواحي ديگر بدن به منظور استفاده در ناحيه باسن هستند، ‌نيز امكانپذير است.  در پروتز باسن خطر بازجذب چربي، كه يكي از عوارض جانبي جراحي تزريق چربي است، وجود ندارد.پروتز باسن روشي ايمن و موثر هم براي مردان و هم زنان محسوب مي‌شود. 

کاندیدای مناسب برای پروتز باسن


به‌طورکلی، بهترین کاندیدا برای جراحي زيبايي باسن عبارتند از:

  • افراد ۱۸ سال یا بالاتر
  • افراد داراي سلامت جسماني خوب
  • افراد داراي سلامت رواني پايدار
  • افرادي كه مايل به بهبود ظاهر خود هستند.
  • افرادي كه انتظارات واقع‌بينانه دارند.

موارد بالا تنها بخشی از فهرست معیارهايي است که پزشك در تعیین اینکه آیا این روش برای شما مناسب است يا خير،‌ در نظر مي‌گيرد. حتماَ از پزشك خود بپرسيد كه آيا از نظر او شما يك نامزد ايده‌آل براي پروتز باسن هستيد يا خير.

خطرات پروتز باسن


تمام اعمال جراحی داراي خطرات خاص خود هستند. در زیر فهرستی از خطرات و یا عوارض بالقوه آمده است:‌

در جراحي زيبايي باسن، امكان جابجايي پروتزها و ايجاد ظاهري نامتقارن وجود دارد. بااین‌حال، پروتزها در بالای ناحيه  لگن قرار می‌گیرند، تا از نشستن بيمار بر روي آن‌ها پيشگيري شده و درنتيجه خطر ابتلا به جابجايي پروتز كاهش يابد. عارضه دیگر این است که پروتزها ممکن است پاره، و یا شکسته شوند. با این حال، این عارضه نادر است.
در اكثر موارد، بيماران تا روزها يا ماه‌ها پس از جراحي از عوارض آگاه نمي‌شوند. خطرات احتمالي در هنگام انجام جراحي پروتز باسن مي‌توانند شامل عفونت، عدم حصول نتايج رضايت‌بخش، خونریزی بیش از حد، واکنش نامطلوب به بیهوشی، و نیاز به عمل دوم، و یا در برخي موارد عمل سوم، باشند. (اما خطرات محدود به اين موارد نمي‌شوند).

سوالات رایج


چه نوع بیهوشی انجام خواهد شد؟

به احتمال زیاد، بيهوشي شما عمومي خواهد بود، هرچند برخی از پزشکان از یک بی‌حسی موضعی همراه با آرام‌بخش استفاده مي‌كنند. در مورد نوع بیهوشی باید در طول جلسات مشاوره اولیه با پزشك خود صحبت كنيد.

چه‌زمانی می‌توانم به حالت عادی بازگردم؟

مرور مراقبت‌هاي پس از عمل با پزشك از اهميت بالايي برخوردار است. دنبال‌كردن دقيق دستورالعمل‌هاي پزشك در داشتن يك روند بهبود سريع و سلامت به شما كمك خواهد كرد. همچنین در نظر داشته باشید که:
استراحت در روند درمان مهم است، پس تا جايي‌كه ممكن است، استراحت كنيد. مقدار زیادی مایعات بنوشید، حتماً داروهاي تجويزشده را مصرف كنيد.

به احتمال زیاد، شما قادر خواهید بود در عرض چند روز تا چند هفته پس از جراحی پروتز فعاليت‌هاي آرام و سبك را از سر بگيريد. بسته به توصیه پزشك، تا چند هفته پس از عمل، از انجام فعاليت‌هاي بدني سنگين اجتناب كنيد. بخیه‌ها در عرض یک هفته تا ده روز پس از عمل كشيده مي‌شوند، اما تورم ممکن است باقي بماند، و به تدریج تا چند هفته بعد از بين برود. با رفع تورم، نتایج عمل آشکارتر خواهد شد.
شما احتمالاً قادر به ادامه ورزش و فعالیت‌های فیزیکی عادی در عرض یک یا دو ماه بعد، پس از فروكش كردن درد  خواهيد بود. بازیابی از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است و به تکنیک، نوع ایمپلنت، محل قرار دادن پروتز، و همچنین سطح فعالیت‌هاي روزمره شما بستگي دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با پزشك خود صحبت كنيد.

هزینه عمل جراحي پروتز باسن چقدر است؟

هزينه پروتز باسن بسته به جراح و جزئیات عمل جراحی متفاوت است. هزینه بیهوشی، تجهيزات جراحی، آزمایش‌های پزشکی، و داروها معمولاً به‌صورت مجزا محاسبه می‌شوند.