پروتز باسن با تزریق چربی

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی (لیفت باسن برزیلی)، نوعی روش بزرگ کردن باسن است که با آنجام آن می‌توانید باسن‌هایی جوان، گرد و برجسته، سفت و خوش‌فرم و نهایتاً ظاهری جذاب‌تر داشته باشید.

شاید یکی از دلایلی که می‌خواهید عمل پروتز باسن را انجام دهید، این باشد که لباس‌های شما قالب تن به نظر نمی‌رسد. زیرا باسن شما صاف و یا نامتناسب با بقیه بدن شما است. این روش با اصلاح شکل و بزرگ کردن منطقه گلوتئال شما، یک باسن خوش‌فرم برای شما ایجاد می‌کند. متداول‌ترین روش بزرگ کردن و اصلاح فرم باسن، روش پیوند چربی است. در این روش، با استفاده از لیپوساکشن و استخراج بافت چربی طبیعی از بدن شما، پروتز باسن انجام می‌شود.

در کلینیک زیبایی- تخصصی سیب سرخ، گزینه‌های بزرگ کردن باسن و یا لیفت باسن به شما ارائه می‌شود و شما می‌توانید با انتخاب گزینه مناسب برای خود، از باسن زیبا و خوش‌فرم برخوردار شوید.

در طول فرایند بزرگ کردن باسن با تزریق چربی، پزشکان بسیار مجرب ما قادرند که با استفاده از انتقال چربی بدن خودتان، فرم باسن‌ شما را بهتر و زیباتر کنند. با همکاری شما و پزشک جراح، ایده‌آل‌ترین روش برای بزرگ کردن باسن برای شما انتخاب می‌شود و در نهایت نتایج مطلوب و مورد نظرتان بدست خواهد آمد.

در کلینیک سیب سرخ، روش تزریق چربی به باسن شامل چه مراحلی است؟


مرحله ۱ - لیپوساکشن

ابتدا با ایجاد یک برش کوچک و غیر قابل مشاهده، لیپوساکشن انجام می‌شود. سپس ماده بی‌حسی موضعی رقیق برای کاهش خونریزی و تروما در ناحیه تزریق می‌شود. یک لوله توخالی نازک (یا کانول) از طریق این برش‌ وارد شده، تا با استفاده از حرکات عقب و جلو، چربی اضافی نرم و شکسته شود. سپس چربی خرد شده با استفاده از یک مکش جراحی یا یک سرنگ متصل به کانول، از بدن ساکشن و خارج می‌شود. به طور کلی، پزشک ممکن است لیپوساکشن را تا سه برابر میزان چربی لازم برای تزریق به باسن شما انجام دهد.

مرحله ۲ - تزریق چربی

در این مرحله، چربی، بافت و خونی که از طریق لیپوساکشن خارج می‌شود، مورد پردازش و استفاده قرار می‌گیرد. به این منظور، سرنگ‌هایی به یک کانول ویژه متصل می‌شود. پزشک از این کانول برای اضافه کردن چربی به باسن از طریق تزریقات کوچک در سراسر باسن شما استفاده می‌کند.

مرحله ۳ - مشاهده نتایج

نتایج حاصل از بزرگ کردن باسن، بلافاصله قابل مشاهده هستند. با این حال شما نتایج نهایی خود را تا مدتی بعد از عمل جراحی نخواهید دید، زیرا جذب چربی در باسن مدتی طول می‌کشد. این روش، نتایج طبیعی و محسوسی را به شما می‌دهد، اما برجستگی باسن ممکن است در طول زمان کاهش یابد. مقداری از حجم اولیه باسن شما پس از عمل پیوند چربی محو خواهد شد، زیرا چربی در بدن شما جذب می‌گردد. به طور متوسط، ۶۰-۸۰ درصد از چربی تزریق شده در باسن بیماران باقی خواهد ماند. این میزان در برخی افراد کمتر و در برخی دیگر بیشتر است. رضایت شما از ظاهر جدید خود، به تدریج با بهبودی شما بیشتر خواهد شد و هدف شما برای داشتن باسن بزرگ‌تر و برجسته‌تر، تحقق خواهد یافت. اما با افزایش و یا کاهش وزن، نتایج تزریق شما ممکن است تغییر کند. زیرا چربی منتقل شده به باسن می‌تواند مانند سایر چربی‌های طبیعی بدن شما افزایش و یا کاهش یابد.

مراقبت‌های بعد از عمل


 دوره بهبودی در منطقه باسن، کمی طولانی‌تر و دردناک‌تر است، زیرا این منطقه از بدن برای فعالیت‌های فیزیکی مانند پیاده‌روی، دویدن و حتی ایستادن استفاده می‌شود. با این حال، عمل تزریق معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی انجام می‌شود، به طوری که شما قادرید در همان روز به خانه بروید.

در روز اول بعد از عمل، ممکن است به شما توصیه شود که با پوشیدن گن فشرده‌ساز، در رختخواب استراحت کنید و به صورت تناوبی، دست و پای خود را برای حفظ گردش خون حرکت دهید. در روز دوم بعد از عمل، شما قادر به بلند شدن و راه رفتن خواهید بود.

انتظار می‌رود مقداری کبودی و تورم در منطقه باسن در حین دوره بهبودی بروز کند. ممکن است این وضعیت به ناحیه شکم یا ران هم گسترش یابد. این تورم و کبودی، طبیعی است و پس از چند روز برطرف خواهد شد و یا در طی دو هفته اول، فروکش خواهد کرد.

باسن شما ممکن است زخم شده و دردناک باشد، اما این معمولاً پس از چند روز به‌تدریج برطرف خواهد شد. داروی مسکن درد برای شما تجویز خواهد شد. آنتی بیوتیک خوراکی نیز برای جلوگیری از عفونت به شما داده خواهد شد. تا زمانی که لوله درناژ در محل قرار دارد، باید آنتی بیوتیک خوراکی را مصرف کنید.

شما می‌توانید در عرض چند روز به سر کار خود برگردید.

بسیار مهم و حیاتی است که تمام دستورالعمل‌های مراقبتی ارائه شده توسط پزشک در کلینیک سیب سرخ را انجام دهید. این موارد شامل اطلاعاتی در مورد پوشیدن گن فشرده‌ساز، مراقبت از خود همراه با مصرف آنتی‌بیوتیک (در صورت تجویز) و انجام فعالیت‌هایی که بی‌خطر است. پزشک شما همچنین دستورالعمل و اطلاعاتی دقیق در مورد علائم طبیعی که تجربه خواهید کرد و هرگونه نشانه‌ و عوارض احتمالی را به شما ارائه می‌کند. توجه به این نکته مهم است که مقدار زمان لازم برای بهبودی در میان افراد مختلف، تا حد زیادی متفاوت است.

مزایای روش تزریق چربی به باسن


در مقایسه با پروتز باسن، استفاده از پیوند چربی، روش ایمن‌تری است و نیاز به زمان کمتر از زمان عمل جراحی دارد. این روش، درد و ناراحتی پس از عمل کمتری خواهد داشت و نیاز به حداقل زمان بهبودی دارد. یک مزیت دیگر آن، خارج کردن چربی از سایت اهدا کننده و استفاده برای پیوند (از جمله شکم) است و بیمار همزمان از لیپوساکشن محل اهدا کننده، بهره‌مند می‌شود.

سوالات رایج


 آیا لیفت باسن یا بزرگ کردن باسن برای من مناسب است؟

اگر موارد زیر برای شما صدق ‌کند، می‌توانید برای انجام این روش در کلینیک زیبایی تخصصی سیب سرخ، اقدام کنید:

  • اگر باسن شما نسبت به فرم بدن خود نامتناسب و بیش از حد کوچک است و می‌خواهید ظاهر متعادل‌تری داشته باشید.
  • اگر فرم باسن شما بیش از حد صاف و یا مربع‌شکل است و شما شکل گردتر و جوان‌تری را دوست دارید.
  • اگر کاهش وزن و یا روند پیری، باسن شما را شل و آویزان و یا تخت کرده است.
  • اگر لباس‌ها و لباس شنای شما قالب تن نیست و به‌درستی بر باسن شما نمی‌نشیند.

آیا این عمل با درد همراه است؟

خیر، قبل از شروع درمان، منطقه باسن با یک بی‌حسی موضعی، بی‌حس خواهد شد. بنابراین شما نباید در طی عمل هیچ‌گونه دردی را احساس کنید. پزشکان ما در طول کار با شما همراهی خواهد کرد تا از راحتی شما اطمینان حاصل کند و پس از اتمام کار، بهبودی شما تا حد ممکن سریع و راحت باشد.

فرایند این عمل، چه مدت طول می‌کشد؟

مراحل این عمل به طور معمول در حدود ۳ ساعت به‌ طول می‌انجامد.

 چه موقع می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟

شما می‌توانید نتایج عمل را بلافاصله مشاهده کنید، اما نتایج آن، به‌مرور بهتر خواهد شد. زیرا چربی تزریق شده، در طول ماه‌های بعد از درمان، به بخشی از باسن شما تبدیل خواهد شد.

نتایج آن تا چه مدت دوام خواهد داشت؟

نتایج تزریق چربی به باسن تا زمانی که شما وزن خود را ثابت نگه دارید، باقی خواهد ماند. به یاد داشته‌باشید که اگر شما پس از عمل، به شدت دچار تغییر وزن شوید، چربی تزریق شده به باسن شما تغییر خواهد کرد. همچنین این چربی به طور طبیعی با افزایش سن شما تحلیل خواهد رفت.

آیا عوارض مرتبط با این روش وجود دارد؟

اغلب بیماران، در اطراف ناحیه تحت درمان، احساس ناراحتی را به مدت ۱-۳ روز تجربه می‌کنند. همچنین ممکن است درد خفیفی را ۱-۴ هفته بعدی احساس کنند. ممکن است شما متوجه مقداری تورم و کبودی در باسن شوید. با این حال، تیم متخصص در مورد جلوگیری از درد و ناراحتی بیشتر، توصیه‌های لازم را به شما ارائه خواهد کرد. عوارض احتمالی بعد از این عمل، عبارتند از: خطرات مربوط به داروهای تجویز شده و خطراتی که برای تمام انواع عمل جراحی وجود دارد.

هزینه تزریق چربی به باسن در کلینیک سیب سرخ چقدر است؟

هزینه آن برای هر مورد متفاوت است، زیرا وضعیت هر فرد متفاوت است. بنابراین ارائه قیمت ثابت برای انواع جراحی پلاستیک بسیار دشوار است.عوامل مختلفی در این زمینه وجود دارد؛ از جمله سن بیماران و سطح آسیب‌های پوستی و یا شل شدگی پوست، سطح سلامت و تاریخچه پزشکی، نیاز یا عدم نیاز به استفاده از پروتز و لزوم یا عدم لزوم انجام عمل تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان. به این ترتیب، پس از انجام مشاوره دقیق در کلینیک، یک فاکتور کامل برای بیمار ارائه خواهد شد.