لیپوساکشن برای لاغر کردن شکم، پهلوها و ران‌ها

لیپوساکشن یک روش جراحی برای خارج کردن چربی‌های اضافی بدن است. در این روش برای خارج کردن چربی‌ها از بدن از یک وسیله باریک و کوچک به نام کانولا استفاده می‌شود که به دستگاه لیپوساکشن متصل است. کانولا وارد لایه‌ی چربی در زیر پوست می‌شود و در این ناحیه حرکت داده می‌شود تا تمامی ‌توده‌های چربی اضافه را از این قسمت خارج کند. نتیجه انجام این عمل، برطرف کردن تمامی‌ چربی‌های اضافی و چاقی موضعی و ایجاد فرمی‌ جذاب تر در بدن بیمار است.

در کلینیک تخصصی سیب سرخ ما چندین روش متفاوت لیپوساکشن را هم برای خانم‌ها و هم آقایان، ارائه می‌دهیم. ما به خوبی این مساله را درک می‌کنیم که ظاهر بدن شما چه تاثیری بر اعتمادبه‌نفس و حتی شادی شما در زندگی دارد. ما می‌توانیم روش‌هایی سریع، ایمن و موثر را برای ازبین بردن چربی های موضعی و فرم‌دهی به بدن شما ارائه دهیم که توسط بهترین متخصصین انجام می‌شود.

dreamstddddddddime

نواحی از بدن که می‌توان با لیپوساکشن درمان کرد


نواحی که با روش لیپوساکشن می‌توان چربی‌های اضافه آن را از بین برد، عبارتند از:

 • شکم
 • بازو‌ها
 • باسن
 • غبغب، زیر چانه، گونه (لپ)
 • کوچک کردن سینه در زنان
 • چربی‌های بالای باسن، کمر و پهلو‌ها
 • کوچک کردن سینه در مردان
 • ران‌ها: داخل و خارج ران، پشت ران

انواع روش‌های لیپوساکشن


روش انجام لیپوساکشن شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله: موقعیت چربی‌های اضافه در بدن، نوع چربی، اهداف و انتظارات بیمار از نتایج نهایی لیپوساکشن و توصیه پزشک در مورد نحوه‌ی انجام لیپوساکشن بدون درد . مهم‌ترین قدم در تصمیم‌گیری برای انتخاب روش لیپوساکشن، ملاقات با یک جراح پلاستیک و مشورت با او است. به کمک پیشرفت‌های امروزی در علم پزشکی، شما می‌توانید از روش‌های غیر تهاجمی‌ مانند لیزر یا اولتراسوند نیز استفاده کنید.

لیپوساکشن لیزری

در این روش همراه با لیپوساکشن از تکنولوژی لیزر نیز استفاده می‌شود. برای انجام لیپوساکشن به این روش، در ابتدا از اشعه لیزر برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌شود و بدین ترتیب، چربی‌ها با التهاب، کبودی و خونریزی کمتری از بدن خارج می‌شوند.

لیپوساکشن Power Assisted Liposuction) PAL)

در این روش از یک ویبراتور الکتررونیکی که به کانولا متصل است برای حرکت دادن سریع کانولا استفاده می‌شود و بنابراین با استفاده از کانولای در حال حرکت می‌توان لیپوساکشن را با ایجاد برش‌های کوچک‌تری انجام داد و خارج کردن چربی‌ها با دقت بالاتر و واراد کردن آسیب کمتر به بافت‌های بدن انجام می‌شود.

لیپوساکشن Suction Assisted Liposuction) SAL)

این روش در واقع روش معمول و سنتی لیپوساکشن است که در آن یک کانولا به یک دستگاه مکش با فشار زیاد متصل است و به کمک آن چربی‌های اضافی مکش می‌شوند.

لیپوساکشن Twin Cannula Assisted Liposuction) TCAL)

در این روش از یک کانولا استفاده می‌شود که درون آن یک کانولای دیگر قرار دارد. کانولای داخلی که چربی را مکش می‌کند در درون کانولای بیرون حرکت می‌کند و بنابراین علاوه بر این که آسیب کمتری به بافت بدن وارد می‌شود، به دست جراح نیز فشار کمتری می‌آید. از آن جایی که در این روش اصطکاک مالشی کمتر است، احتمال سوختگی و بروز جای زخم و تشکیل بافت فیبروزی ناشی از آن هم بسیار کمتر است.

لیپوساکشن تامسنت (Tumescent Liposuction)

در این روش مایعی در درون بافت چربی تزریق می‌شود و سپس عمل لیپوساکشن انجام می‌شود. تزریق مایع  موجب متورم شدن بافت‌ها و جدا شدن لایه‌های چربی می‌شود، ماده‌ی بی‌حس کننده موجود در آن موجب بی‌حس شدن بافت‌ها و آدرنالین یا اپی‌نفرین موجود در آن موجب منقبض‌شدن عروق و خونریزی کمتر می‌شود. این روش به علت منقبض شدن عروق خونی، با خونریزی و کبودی بسیار کمتری همراه است.

لیپوساکشن اولتراسونیک (UAL )

برخلاف روش لیزر و ساکشن، در این روش از انرژی امواج اولتراسوند برای شکستن و مایع کردن بافت چربی استفاده می‌شود و سپس چربی‌ها استخراج می‌شوند. این روش نسبت به سایر روش‌ها کارایی بالاتر و آسیب کمتری دارد و نتایج آن هموار‌تر است.

روش لاغری موضعی با لیپوماتیک (که تحت عنوان روش لیپوساکشن اینفراسونیک نیز شناخته می شود)، یک ابزار مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است که کاربرد این سیستم در خارج کردن بخش زیادی چربی از همه نقاط بدن بطور بی خطر، موثر امروزه برای همگان شناخته شده است. در عمل لیپوماتیک سلول های چربی در ابتدا تجزیه شده (یا با حرکت های لرزشی به شکل ذرات ریز در می آیند) و سپس ذرات باقیمانده به آرامی توسط دستگاه از محل خارج می شوند). روش مورد استفاده در لیپوماتیک مشکلات موجود در روش لیپوساکشن قدیمی را ندارد و علاوه بر این می تواند از بافت های بدن (اعصاب، رگ های خونی، و عضلات) در برابر فرآیند لیپوساکشن حفاظت نماید. در این حالت با ایجاد ۶۰۰ لرزش در هر دقیقه، روش لیپوماتیک می تواند بطور موثر سلول های چربی نامطلوب را از بین برده و به نتایج مورد انتظار درمان شامل ایجاد پوست صاف تر و همراه با برآمدگی کمتر بدون ایجاد کبودی در محل درمان دست پیدا کند.

روند انجام لیپوساکشن در کلینیک سیب سرخ


جلسه‌ی مشاوره‌ی شما برای لیپوساکشن

طی جلسه‌ی مشاوره ای که در مورد لاغری و رفع چاقی موضعی خود در کلینیک ما دارید، جراح پلاستیک شما ابتدا در مورد اهداف و انتظارات شما سوال می‌کند و سپس وضعیت شما را برای انجام جراحی ارزیابی می‌کند. پزشک شما برای انتخاب روش مناسب جراحی، فاکتورهای مهمی ‌مانند سن شما، وزن بدن شما وحجم توده‌ی چربی و بافت عضلانی در بدن شما را بررسی کرده  و در نظر می‌گیرد. وضعیت پوست شما و همچنین سلامت جسمی ‌و روحی شما نیز باید ارزیابی شود. بعد از این که روش مناسب لیپوساکشن که منطبق بر شرایط و انتظارات شما می‌باشد، برای شما انتخاب شد، در مورد روز انجام جراحی لیپوساکشن تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی می‌شود.

شما و پزشک جراحتان با توجه به اهداف شما، شرایط فیزیکی بدن شما و فاکتورهای مربوط به سلامت عمومی‌ شما در مورد روش انجام لیپوساکشن گفتگو می‌کنید و نهایتا با مشورت و کمک یکدیگر به نتیجه می‌رسید. انجام لیپوساکشن علاوه بر کم‌کردن تعداد سلول‌های چربی در بدن، وضعیت پوست شما را نیز بهبود می‌دهد. با استفاده از روش لیپوساکشن اولتراسونیک و برخی دیگر از روش‌های لیپوساکشن می‌توان به این نتایج دست یافت.

جلسه‌ی انجام عمل لیپوساکشن

در روز انجام جراحی لیپوساکشن، ابتدا جراح شما با یک خودکار نواحی که باید از طریق آن چربی‌ها استخراج شوند را علامت‌گذاری می‌کند. سپس ماده‌ی بی‌حس کننده به شما تزریق می‌شود تا در حین انجام لیپوساکشن هیچ دردی را احساس نکنید. برخی از پزشکان از بیهوشی موضعی برای انجام لیپوساکشن استفاده می‌کنند. در این حالت ماده‌ی بیهوشی در محل انجام لیپوساکشن تزریق می‌شود. ماده‌ی بیهوشی همراه با حجم زیادی از مایع، که معمولا محلول آب و نمک می‌باشد و داروی اپی‌نفرین که خونریزی را کاهش می‌دهد، تزریق می‌شود. ممکن است مقادیر بسیار زیادی مایع تزریق شود تا جایی که پوست بیمار در ناحیه مورد نظر، سفت شود.
در صورتی که جراح شما از این روش بیهوشی استفاده کند (که به آن بیهوشی تامسنت گفته می‌شود)، شما در حین انجام لیپوساکشن بیدار هستید. برخی از پزشکان همراه با بیهوشی موضعی از داروی آرام‌بخش خوراکی یا تزریقی نیز استفاده می‌کنند که در این صورت نیز بیمار در حین انجام لیپوساکشن خواب خواهد بود.

بعد از این که داروی بی‌حسی کاملا اثر کرد، جراح انجام لیپوساکشن را آغاز می‌کند و در محل‌های مشخص شده برش کوچکی ایجاد می‌کند و از طریق آن کانولا را که یک لوله‌ی باریک به ضخامت یک خودکار است را وارد بدن می‌کند. چربی‌های اضافی از طریق کانولا بیرون کشیده می‌شوند و جراح کانولا را به سمت عقب و جلو حرکت می‌دهد. چربی و مایعی که در زیر پوست تزریق شده بود، توسط کانولا ساکشن شده و وارد مخزن دستگاه می‌شود. جراح شما میزان چربی و مایعی که وارد مخزن دستگاه می‌شود را تحت نظر دارد. از آنجایی که در حین لیپوساکشن مقداری از مایعات بدن شما نیز ممکن است استخراج شوند، لازم  است به کمک سرم، مایع از دست رفته بدن به طور همزمان جایگزین شود.

ریکاوری بعد از عمل لیپوساکشن

میزان تهاجمی ‌بودن عمل لیپوساکشن (آسیب وارد شده به بدن توسط جراحی) به این موضوع بستگی دارد که چه میزان چربی در حین انجام لیپوساکشن از بدن استخراج شده است. بعد از اتمام لیپوساکشن، قسمتی از بدن که جراحی روی آن انجام شده است، با بانداژ فشاری محکم بسته می‌شود تا از میزان درد، تورم و کبودی بعد از عمل کاسته شود. پزشک شما ممکن است برای تسریع بهبودی شما پس از جراحی، پوشیدن گن مخصوص یا جوراب فشاری یا دیگر لباس‌های مخصوص را تجویز کند. معمولا تا چندین جلسه که برای چکاپ بعد از جراحی به پزشک مراجعه می‌کنید، لازم است همچنان پانسمان و بانداژ فشاری در محل باقی بماند. گن یا جوراب فشاری یا سایر لباس‌های مخصوص بعد از لیپوساکشن نیز لازم است تا چنین هفته پوشیده شوند.  بیشترین میزان تورم و کبودی، بلافاصله بعد از جراحی است و بین ۷ تا ۱۰ روز ادامه دارد. در طی این مدت بخیه‌های شما ممکن است جذب پوستتان شده باشد یا پزشک آن‌ها را بکشد.

مزایا


مزایای لیپوساکشن عبارتند از:

 1. ازبین بردن چربی‌ها به روشی ایمن
 2. رفع کردن یا بهبود بخشیدن به ظاهر سلولیت
 3. بهبودی سلامت عمومی‌ با کاهش حجم چربی‌های بدن
 4. تغییر ظاهر شما و همچنین تغییر نظر دیگران درباره ظاهر شما
 5. افزایش اعتماد به نفس و رضایت خاطر
 6. فرم‌دهی به نواحی از بدن که چربی‌های آن با گرفتن رژیم‌غذایی و ورزش از بین نمی‌رود.

آیا لیپوساکشن روش ایمنی است؟


به طور کلی لیپوساکشن روش ایمنی است، اما مانند هر روش جراحی دیگری با برخی خطرات و عوارضی احتمالی همراه است. متخصصین کلینیک سیب سرخ، لیپوساکشن را به روش کم‌تهاجمی ‌با بیهوشی موضعی انجام می‌دهند که ایمنی صددرصدی این روش را تضمین می‌کند.

چه کسانی کاندید مناسبی برای لیپوساکشن هستند؟


دیدگاه ما در کلینیک سیب سرخ این است که کاندید‌های مناسب برای انجام لیپوساکشن لاغر کردن بازو افرادی هستند که دارای توده‌های چربی اضافه ای هستند که با گرفتن رژیم‌غذایی و ورزش از بین نمی‌رود. بنابراین لیپوساکشن راه‌حلی برای کاهش وزن و لاغری نیست، بلکه روشی برای از بین بردن برخی از توده‌های چربی موضعی است.

جلسه‌ی لیپوساکشن چقدر طول می‌کشد؟


اغلب جلسات لیپوساکشن بین ۴۵ دقیقه تا ۲٫۵ ساعت طول می‌کشد.

هزینه‌ی انجام لیپوساکشن در کلینیک سیب سرخ


قیمت لیپوساکشن برای افراد مختلف متفاوت است، چرا که جراحان پلاستیک مختلف، هزینه‌های مختلفی برای این عمل دریافت می‌کنند و از طرف دیگر روش انجام لیپوساکشن برای هر بیمار متفاوت است و هریک از روش‌های لیپوساکشن هزینه‌ی متفاوتی دارد. بعد از جلسه‌ی مشاوره با جراح و تعیین روش لیپوساکشن هزینه‌ی انجام لیپوساکشن تعیین می‌شود و قبل از اقدام به هر عملی، طی جلسه‌ی مشاوره در مورد قیمت لیپوساکشن به شما اطلاع داده می‌شود و این موضوع به تایید شما می‌رسد.

ابدومینوپلاستی کامل. جراح، شکم شما را از استخوان لگن یک سمت تا استخوان لگن سمت دیگر برش می‌دهد و سپس پوست، بافت و ماهیچه‌ای که لازم باشد را فُرم می‌دهد. در عمل جراحی ناف شما حرکت داده می‌شود و ممکن است لازم باشد به مدت چند روز در زیر پوست خود لوله‌های تخلیه آب قرار دهید.
ابدومینوپلاستی جزئی یا کوچک. ابدومینوپلاستی کوچک اغلب روی افرادی انجام می‌شود که در زیر نواحی اطراف ناف خود ذخایر چربی دارند. در طول این عمل، جراح به احتمال زیاد ناف شما را حرکت نمی‌دهد و ممکن است عمل جراحی فقط ۲ ساعت طول بکشد.