لیفت و کشیدن پوست صورت (جراحی، نخ و هایفوتراپی)

عمل کشیدن پوست صورت که با نام رایتیدکتومی (چین‌برداری) نیز شناخته می‌شود، روشی است که برای کاهش چین و چروک صورت و دیگر علائم نشان‌دهنده‌ی پیری استفاده می‌شود. این کار با هدف جوانسازی پوست صورت و بهبود ظاهر کلی صورت و فک انجام می‌شود. عمل لیفت صورت می‌تواند به معکوس کردن اثرات مضر زمان، استرس و قرار گرفتن در معرض عوامل زیان‌آور کمک کند.

در کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ روش‌های زیبایی بسیاری برای کشیدن پوست صورت ارائه داده می‌شود. این روش‌ها بسیار مؤثر و دارای حداقل تهاجم هستند و در مجموع به عنوان روش‌های زیبایی غیر جراحی شناخته شده‌اند؛ این زمینه تخصصی شامل طیف گسترده‌ای از عمل‌های ضد پیری و تغییر شکل صورت است. یک جلسه مشاوره با یک متخصص زیبایی برای شما ترتیب داده می‌شود تا با او صحبت کنید و بهترین روش درمانی مناسب خود را انتخاب کنید.

انواع مختلف لیفت صورت در کلینیک زیبایی سیب سرخ چگونه انجام می‌شوند؟


انواع بسیار مختلفی از لیفتینگ صورت وجود دارد. این روش‌ها در نوع برش، ناحیه تحت درمان و مقدار تهاجمشان متفاوت هستند. نوع درمانی که شما خواهید داشت به نیازهای شخصی‌تان بستگی دارد، در جلسه‌ی مشاوره‌ای که در کلینیک زیبایی سیب سرخ با پزشک دارید در این مورد با شما صحبت می‌شود. هنگامی که در حال تصمیم‌گیری به انجام این عمل زیبایی هستید، بسیار مهم است که نواحی خاصی که می‌خواهید بهبود یابد، مدت زمانی که می‌خواهید پس از درمان برای دوره نقاهت صرف کنید و انتظاراتی که خواهید داشت را در نظر داشته باشید و در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

عمل جراحی لیفت پوست صورت

چند گزینه برای عمل جراحی لیفت صورت وجود دارد، ازجمله لیفت صورت به روش سنتی و لیفت محدودشده. در طول عمل لیفت کردن به روش سنتی، برش‌ها در خط رویش مو و در ادامه در مقابل و پشت گوش‌ها ایجاد می‌شوند و تا پایین پوست سر کشیده می‌شوند. برش‌های لیفت محدودشده در همان محل‌ها ایجاد می‌شوند اما خیلی طولانی نیستند و تا پایین پوست صورت کشیده نمی‌شوند.

چربی می‌تواند از صورت و گردن شما و از طریق این برش‌ها توزیع شود. ممکن است برای برداشت چربی اضافی از عمل لیپوساکشن استفاده شود. همان‌طور که پوست کشیده می‌شود، عضلات نیز کشیده و سفت می‌شوند. ممکن است در زیر چانه برش‌های اضافی ایجاد شود تا این نواحی نیز درمان شوند. تمامی برش‌ها در چین‌های طبیعی صورت به خوبی پنهان می‌شوند. برش‌های ایجاد شده در طول عمل جراحی لیفت صورت با بخیه بسته می‌شوند.

بخیه، جای زخم و متورم شدن در عمل لیفت صورت چگونه است؟

معمولاً حدود ۵ روز بعد از عمل، باندپیچی‌ها و بخیه‌ها برداشته می‌شوند. اگر از گیره و بَست‌های مخصوص جراحی در داخل پوست سر استفاده شده بود، این گیره و بَست‌ها حدود ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل برداشته می‌شوند. انتظار می‌رود کمی جای زخم باقی بماند. این جای زخم‌ها معمولاً در خط مو، پشت گوش‌ها یا زیر خط چانه پنهان می‌شوند.

ایجاد کمی تورم، خصوصاً در حدود ۳ روز بعد از عمل انتظار می‌رود. ممکن است وقتی شما به خانه برمی‌گردید صورت شما کاملاً طبیعی به نظر برسد، اما روز بعد و روز بعدتر شروع به متورم شدن کند. اما تورم به تدریج فروکش می‌کند.

لیفت کردن با نخ

لیفت صورت با نخ ، روشی است که با استفاده از نخ‌های مخصوص و بدون ایجاد برش‌های جراحی در روش سنتی لیفت صورت، بخش‌های مختلف صورت را می‌کشد و بالا می‌برد. در لیفت با نخ دو نوع اصلی نخ یا بخیه قابل‌استفاده وجود دارد: نخ‌های آزاد و شناور دندانه‌دار یا نخ‌های خاردار که نیازی به معلق ماندن آن‌ها برای حفظ کشیدگی پوست نیست؛ نوع دوم نخ‌های نرم و معلق هستند که برای ایجاد یک ساختار پایدار برای چهره یا پوست سر به تکیه‌گاه نیاز دارند. لیف ابرو با نخ بهترین و مناسب‌ترین روش برای بیمارانی است که پژمردگی بافت صورتشان خفیف تا متوسط است، معمولاً این افراد در سن ۳۰ تا ۵۰ سالگی به سر می‌برند. لیفت صورت با نخ معمولاً با استفاده از یک بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

لیفت صورت با روش هایفو (HIFU): یک روش جایگزین برای عمل جراحی لیفت صورت

هایفو یک تکنولوژی لیفت کردن صورت و سفت شدن پوست صورت و گردن است. این یک روش متفاوت است زیرا از اولتراسوند متمرکزی استفاده می‌کند که به طور تعجب‌آوری مقادیر زیادی گرما تولید می‌کند. این گرما در نقاط کوچک زیر SMAS و عمق بافت زیر پوست ایجاد می‌شود. با تقبل هزینه هایفوتراپی انرژی اولتراسوند می‌تواند واکنش طبیعی بدن به درمان را تحریک کند و باعث تولید کلاژن شود که این کار منجر به ایجاد یک اثر سفت شدگی روی پوست می‌شود.

سرعت واکنش هرکس به درمان لیفت کشیدگی صورت با هایفو ، کمی متفاوت از دیگری است. در روش درمانی هایفو به طور معمول حدود ۳ ماه طول می‌کشد نتایج به طور کامل آشکار شود. بعضی افراد خیلی سریع متوجه برخی تغییرات زیبایی می‌شوند که در ۳ ماه اول همچنان رو به بهبودی است، ممکن است روند بهبودی دیگران کُندتر و آهسته‌تر باشد.

وقتی انرژی اولتراسوند به بیمار برخورد کرد، ممکن است بیمار کمی احساس ناراحتی داشته باشد. در روش درمانی هایفو، میزان درد متفاوت است و به طور عمده به فرد و سطح تحمل او بستگی دارد. بسیاری از بیماران می‌گویند روش هایفو بدون درد است.

مزایا


لیفت صورت می‌تواند زمان را ۱۰ تا ۱۵ سال به عقب برگرداند و به شما یک ظاهر جوان‌تر بدهد. این کار می‌تواند نگرانی‌های مرتبط با پیری مانند پژمرده شدن پوست، چین و چروک، شل شدن عضلات صورت و از دست دادن ویژگی‌های چهره را برطرف کند. انجام لیفت صورت می‌تواند از لحاظ ظاهری به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

سوالات رایج


لیفت صورت معمولاً در چه سنی انجام می‌شود؟

سن مشخصی برای لیفت کردن صورت وجود ندارد. طیف سنی لیفت صورت می‌تواند در هر سنی بین ۳۰ تا ۸۰ سالگی باشد. با این حال لیفت صورت در افرادی که مسن‌تر هستند و نیاز به کشیدن، سفت کردن و جوان کردن بیشتری دارند، نتایج بهتری خواهد داشت.

دوره نقاهت چقدر طول می‌کشد؛ چه مدت باید به محل کار نروم؟

شما می‌توانید حدود یک هفته بعد از لیفت صورت به سر کار خود بازگردید، اما ممکن است هنوز کمی تورم و کبودی روی صورت شما باقی مانده باشد. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که حدود ۳ هفته بعد از عمل فعالیت‌های منظم خود را از سر بگیرید.

چه موقع می‌توانم نتایج را ببینم؟

به محض اینکه تورم فروکش کرد می‌توانید جوان شدن و بهبود پوست و عضلات صورت خود را ببینید. نتایج نهایی با گذشت چند هفته بعد از عمل ظاهر می‌شود.

هزینه لیفت صورت چقدر است؟

معمولا هزینه‌ لیفتینگ صورت و گردن می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد. ممکن است دستمزد پزشک متخصص بر اساس تجربه و همچنین محل جغرافیایی کلینیک وی باشد.