لیفت و بالا کشیدن سینه برای رفع و درمان افتادگی آن (روش‌های غیرجراحی و جراحی)

l

در کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ، روش‌های مورد استفاده برای ليفت سینه اين اطمینان را ايجاد خواهد كرد که کل تجربه شما، از لحظه نخست مشاوره، تا زمان بهبودي شما، مثبت‌ترین و راحت‌ترین تجربه ممکن است. برنامه‌ریزی فردی، تکنیک، نظارت دقیق و مراقبت‌های پس از عمل همگي اين اطمينان را ايجاد می‌کنند كه ما بهترين نتايج ممكن بلندمدت را براي ليفت سينه به شما ارائه می‌دهیم.

ليفت سينه، كه به ماستوپکسی (جراحی پلاستیک برای بازگردندان سینه‌ها به حالت طبیعی) نیز معروف است، از طریق برداشتن پوست اضافی و سفت كردن بافت مجاور در جهت تغییر شکل و محافظت از فرم سینه جدید،  موجب بالا كشيدن سینه‌ها می‌شود.  

 روش‌های غیرجراحی برای لیفت سینه در کلینیک سیب سرخ


ليفت سينه با لیزر

ليفت سينه بدون اسكار یک تکنیک پیشگامانه است كه از اسمارت ليپو ام پي ايكس براي ليفت و بزرگ كردن سينه استفاده كرده و يك ليفت ۴ تا ۷ سانتی‌متری را با حداقل درد، کبودی یا تورم، دوره نقاهت کوتاه و نتایج سریع و مؤثر ايجاد می‌کند. لیفت سینه بدون اسکار اسمارت ليپو، جديدترين كاربرد تكنولوژي اسمارت ليپو است. این روش سریع، مؤثر، و داراي نتایج دائمی است.

ليفت سينه با لیزر برای چه افرادی مناسب است؟ 

عمل زیبایی سینه با لیزر برای خانم‌هایی مناسب است که سینه‌های آن‌ها به علت زایمان، پیری و یا کاهش وزن دچار افتادگي جزئي شده است. اين روش موجب بالا کشیدن و سفت شدن سینه‌ها می‌شود.

این رویکرد می‌تواند اعتماد به ‌نفس زنان را به‌طور چشمگیری افزایش دهد و تأثیری بسیار مثبت بر زندگی آن‌ها داشته باشد. با این‌حال، این درمان برای سینه‌های بسیار بزرگ مناسب نيست.

بهبودي پس از ليفت سينه با لیزر

بیماران می‌توانند پس از گذشت ۲ روز به فعالیت شغلی خود بازگردند، و پس از، حدود یک هفته یا بیشتر فعالیت‌های ورزشي را از سر بگيرند.

درمان ليفت سينه با نخ

ليفت سينه با نخ يكي از روش‌های مورد استفاده برای ايجاد ظاهر مناسب در سینه ‌زنان است. بازیابی ظاهر جوان سینه یکی از عملكردهاي این روش است و تنوعي از درمان‌ها براي آن وجود دارد.

انجام اين روش معمولاً بسیار ساده است. در ابتدا عکس‌هایی از سینه‌ها برای پیگیری‌های بعد از جراحی گرفته می‌شود، سپس نواحي برش علامت‌گذاری شده، با مواد ضدعفوني تميز می‌شوند و براي واردکردن سوزن آماده می‌شوند. نخ‌ها با استفاده از سوزن وارد پوست سینه شده و تا قرار گرفتن سینه‌ها در محل مورد نظر کشیده می‌شوند. نخ‌های مورداستفاده در این روش مخروطی و خاردار بوده و به‌محض ورود به بدن از طریق جایگزینی کلاژن موجب تکثیر و ترمیم بافت‌های فیبری اطراف خود می‌شوند.

زمان فروکردن سوزن در پوست کوتاه بوده و بيهوشي مورد استفاده در این روش موضعي می‌باشد، و به ‌هیچ ‌وجه موجب آزار بيمار نمی‌شود. از آنجایی‌که این روش غیرتهاجمی است، سرعت بازگشت فرد به زندگی عادی بسيار بالا می‌باشد.

ليفت سينه با هايفو

این روش یک درمان ليفت غیرجراحی با استفاده از "اولتراسوند متمركز با شدت بالا" است. این انرژی می‌تواند از پوست عبور كند و انرژي متمركز را بدون آسيب به سطح پوست وارد سازد. اين روش درمان افتادگی سینه، براي افراد داراي افتادگي پوست جزئي تا متوسط توصيه می‌شود.

این روش برای چه افرادی مناسب است؟ 

 1. افرادي كه از عمل جراحي ترس دارند.
 2. افرادي كه داراي نشانه‌های پيري جزئی تا متوسط هستند.
 3. ۳٫ افرادي كه امکان طی کردن زمان بهبودي را ندارند.

اين روش چگونه انجام می‌شود؟

اولتراسوند متمركز با شدت بالا به ناحيه هدف وارد می‌شود تا محل را به‌طور موضعي گرم كرده و بافت آسیب‌دیده را تخريب كند. این انرژی همچنین می‌تواند از طريق تحریک تولید کلاژن موجب سفت شدن درم، لايه زیر جلدی و لایه‌های فاسیای بافت شود.

عمل جراحی ليفت سينه


آيا من يك نامزد خوب برای جراحی ليفت سينه هستم؟ 

نامزدهاي ایده‌آل جراحی لیفت سینه ‌زنانی هستند كه در مورد جراحي و محدودیت‌های آن اطلاعات و درك كامل داشته، و داراي انتظارات واقع‌بینانه هستند. علاوه برافزایش اعتمادبه‌نفس، عزت‌نفس و بهبود فرم بدن، دلایل شايع ليفت سينه عبارت‌اند از:‌

 1. سینه‌هاي داراي اندازه مناسب اما آويزان
 2. سینه‌هاي فاقد فرم يا سفتي
 3. نوک / آرئول (هاله) سینه رو به پایین (به‌ویژه اگر در زیرخط سينه قرارگرفته باشد)
 4. عدم تقارن بین دو سینه و/ یا نوک/ آرئول سینه

عمل جراحی ليفت سينه چگونه انجام می‌شود؟ 

مشاوره 

در طول مشاوره اولیه، پزشك در مورد تاريخچه پزشكي شما، عمل‌های جراحي قبلي، داروها، آلرژی، و انگیزه شما براي عمل جراحي پرسش‌هایی را مطرح می‌کند. صداقت در هنگام ارائه تاريخچه پزشكي، از اهميت بسیاری برخوردار است، زيرا این اطلاعات به پيشگيري از ايجاد عوارض در طول مراقبت كمك می‌کند. پس از بررسی تاریخچه پزشکی، پزشك دغدغه‌ها، اولویت‌ها و انگیزه‌های شما از عمل جراحي بالا کشیدن سینه و نيز ترس‌های شما را موردبحث قرار می‌دهد.

علامت‌گذاری در جراحی ليفت سينه

پيش از انجام جراحی لیفت سینه، سینه‌هاي شما علامت‌گذاری می‌شود. این علامت‌ها راهنمايي براي جراح محسوب شده و مشخص می‌کند كه برش‌های موردنیاز براي عمل ليفت سينه در چه نقاطي بايد ايجاد شود و مركز جناغ سينه را ترسیم می‌کند.

انواع بی‌هوشی مورداستفاده در جراحی ليفت سينه

اگر شما و جراح پلاستیک یک آرام‌بخش مایع IV را انتخاب کرده باشيد، متخصص بیهوشی دارو را به ‌صورت زیرپوستی به محل Y يا پورت تزريق در امتداد IV تزریق می‌کند، و از کیسه سرم بی‌حسی یک سیستم قطره‌ای کامپیوتری استفاده می‌کند.

اگر شما بی‌هوشی گازي را انتخاب كرده باشيد، دهان و بینی شما با ماسک پوشانده شده و از شما خواسته می‌شود تا ۱۰۰ را برعكس بشماريد. شما ممکن است تا پيش از بی‌هوش شدن تنها تا ۹۸را به خاطر آوريد. گزينه ديگر استفاده از یک ماسک حنجره‌ای (LMA) است. صرف‌نظر از روش مورد استفاده، بی‌هوشی گازی با اکسیژن تركيب می‌شود و به اين طريق شما در طول جراحي قادر به نفس كشيدن خواهيد بود.

تکنیک‌های ليفت سينه 

چندین تکنیک رفع افتادگی سینه وجود دارد كه به‌شدت به نیازهای شما به ‌عنوان یک بیمار و ترجیح و یا آموزش جراح  وابسته است. این تکنیک‌ها عبارت‌اند از:

 • ليفت سينه هلالي
 • ليفت بنلي (اطراف آرئول)‌
 • بنلي-لوليپاپ (سوراخ کلیدی)
 • ماستوپکسی كامل (لنگري)‌

مزایای زیبایی ليفت سينه 

 

ليفت سينه براي سفت كردن و بالا كشيدن سینه‌هاي شما متناسب با جایگاه آرئول (پوست تیره‌تر اطراف نوک سینه) و نوک سینه طراحی‌شده است. ویژگی‌های معمول سینه‌هاي جوان عبارت‌اند از:

 1. در مطالعات انجام‌شده توسط جراحان پلاستيك، در جذاب‌ترین سینه‌ها نوك پستان بالاتر از خط سينه قرارگرفته است.
 2. نوک دو سینه باید یک مثلث متساوی‌الاضلاع تشكيل دهند با یک تورفتگی در بالاي جناغ سينه
 3. اندازه سينه متناسب با عرض قفسه سینه، سايز و بلندي كمر است.
 4. سینه‌ها افتاده نبوده و داراي پرت هستند.
 5. ظاهر سینه‌ها متقارن است.
 6. سینه‌ها خوش‌فرم هستند: نوک سینه باید مستقیماً در بخشی از سینه قرار گیرد که دارای بیشترین پری و برآمدگی است.

هزینه ليفت سينه


هزینه‌های عمل جراحی ليفت سينه می‌تواند به‌طور گسترده‌ای متفاوت باشد. هزینه لیفتینگ سینه شامل هزینه یک جراح که به تجربه او، نوع روش مورد استفاده، و محل جغرافيايي مطب وی بستگي دارد.