لیفت و بالا کشیدن باسن با عمل جراحی

لیفت پشت باسن شامل سفت کردن پوست و برداشتن پوست شل و افتاده از قسمت بالای باسن است. در این روش، بافت باسن برای بهبود کانتور کلی آن، لیفت می‌شود. لیفت باسن می‌تواند به عنوان یک عمل جداگانه انجام شود و یا به عنوان بخشی از لیفت کل بدن باشد. این عمل، کانتور باسن را بهبود می‌بخشد و باعث ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

پزشکان ما در کلینیک تخصصی- زیبایی سیب سرخ، عمل لیفت و رفع افتادگی باسن را با موفقیت برای افراد بی‌شمار انجام داده‌اند. در این روش، پزشک با حذف پوست و چربی اضافی باسن و مزوتراپی کمر، باسن و پشت ران، فرم باسن‌های شما را زیبا، خوش‌فرم و برجسته می‌سازد.

عمل لیفت پشت باسن چگونه انجام می‌شود؟


عمل لیفت و بالا کشیدن باسن تحت IV یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. برای لیفت باسن، یک بیضی از پوست و چربی از قسمت بالای باسن، در محل اتصال با قسمت‌ انتهایی کمر برداشته می‌شود. سپس دو طرف پوست در آن محل با بخیه بسته می‌شود، به طوری که دیگر پوست شل‌شده در بالای باسن وجود ندارد. این عمل موجب بالاکشیدن بافت باسن و فرم دادن به باسن می‌شود. عمل لیفت باسن در ترکیب با لیپوساکشن باسن یا ران می‌تواند موجب تغییر شکل قابل توجهی در کل باسن شود.

بعد از این عمل، یک اسکار در محل برش و بخیه بجا خواهد ماند که به منظور حذف پوست و بافت اضافی برای فرم دادن به باسن انجام شده است. پزشکان ما با دقت، این اسکار را در امتداد خط بیکینی پنهان می‌کنند، به طوری که حتی زمان پوشیدن لباس شنا، این اسکار به سختی قابل تشخیص است. لیفت باسن یک عمل سرپایی است و به‌راحتی برای بیمار قابل تحمل است.

ریکاوری و نقاهت بعد از عمل لیفت باسن


بعد از عمل جراحی، به بیماران توصیه می‌شود که در چند روز اول استراحت کنند. بعد از عمل، اولین مراجعه شما به مطب معمولاً در روز پنجم تا هفتم خواهد بود. شما باید به مدت یک هفته از نشستن خودداری کنید تا بر قسمت تحت عمل، فشار وارد نشود. شما می‌توانید بعد از ۲ هفته به محل کار خود بازگردید، البته اگر کار شما همراه با زمان زیاد نشستن نباشد.

نتایج لیفت باسن


۳ ماه اول پس از عمل باسن برزیلی ، اسکار آن قرمز و ناصاف خواهد بود. پس از آن مدت، قرمزی آن کمترخواهد شد. پس از ۱۲ تا ۱۸ ماه اسکار به طور کامل بالغ خواهد شد. تا آن زمان بسیار مهم است که شما از اسکار در برابر نور خورشید به‌خوبی محافظت کنید.

مدت کوتاهی پس از عمل، نتایج آن قابل مشاهده خواهد بود. شما تنها زمانی قادر به قضاوت در مورد نتایج عمل خواهید بود که تورم تقریباً ناپدید شده باشد. رفع تورم بین ۶ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد. نتیجه نهایی تنها پس از التیام کامل زخم، بافت زیر پوست و اسکار آن قابل مشاهده است، که این حدود یک سال نیاز به زمان دارد.

مزایای لیفت باسن


لیفت باسن می‌تواند مزایای مختلفی داشته باشد، از جمله:

 • بهبود فرم، سایز و حالت گلوتئال.
 • بهبود اعتماد به نفس و تصویر بدن.
 • نرمال شدن فرم بدن بعد از یک کاهش وزن عمده

کاندیدای مناسب برای لیفت ران / باسن


کاندیدها باید از سلامت مناسبی برخوردار باشند. هیچ‌گونه بیماری و عوارض پزشکی قبلی، فعال و یا حاد نداشته باشند. آنها باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه عمل جراحی داشته باشند. این روشی برای درمان چاقی نیست و یا نمی‌تواند جایگزینی برای رژیم غذایی مناسب و ورزش ‌باشد. لیفت ران / باسن زمانی یک گزینه ایده‌آل است که شما از ظاهر بدن و باسن خود ناراضی هستید و:

 • مقداری از قابلیت ارتجاعی پوست در مناطق ران، لگن یا باسن خود را از دست داده‌اید.
 • پوست باسن شما دچار افتادگی شده و یا ظاهر "پوست پرتقال" و ناهموار دارد.
 • ظاهر ران شما به طور چشمگیری بهتر خواهد شد، هنگامی که پوست شل و افتاده باسن شما بالا کشیده و لیفت می‌شود.

اگر سیگار می‌کشید یا به تازگی سیگار را ترک کرده‌اید، یا اگر به طور غیرمستقیم در معرض دود سیگار قرار دارید، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای عمل لیفت باسن نخواهید بود. مصرف سیگار مستقیم و غیرمستقیم، جریان خون به بافت‌های بدن را کاهش می‌دهد. این امر می‌تواند منجر به طولانی شدن بهبود زخم، شل شدن و کاهش استحکام پوست، عفونت، تشدید اسکار و تعدادی از عوارض دیگر (بسته به نوع عمل انجام شده) گردد.

سوالات رایج


عمل لیفت باسن چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟

بیمارانی که در قسمت بالای باسن خود پوست شل و اضافی دارند، بهترین کاندید برای این روش هستند. برای بهترین نتیجه، پوست اضافی باسن باید برداشته شود. بالا کشیدن باسن می‌تواند مشکلات زیر را برطرف سازد:

 • پوست شل بالای باسن
 • افتادگی باسن

برای عمل لیفت باسن، چقدر زمان مورد نیاز است؟

این عمل جراحی نیاز به حدود ۲ الی ۴ ساعت دارد. همانند سایر عمل‌های جراحی، مقدار زمان مورد نیاز، از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است.

آیا عمل لیفت باسن نیاز به بستری ‌شدن دارد؟

لیفت باسن معمولاً یک عمل سرپایی است، اما بستگی دارد به عملیات دیگری که همراه با لیفت باسن شما انجام شده باشد، مانند جراحی کوچک کردن شکم (تامی‌تاک) و یا لیفت ران.

برخی از عوارض جانبی شایع چیست؟

خوشبختانه به لطف تکنیک‌های آرام‌بخش مدرن، احتمال بروزعوارض پزشکی نادر است. عوارض عمومی جراحی که ممکن است پس از هرگونه عملیات ایجاد شود، عبارتند از: خونریزی، عفونت، اختلال حسی، ترومبوز، زخم مقاوم به درمان و یا واکنش‌های آلرژیک. عوارض خاص برای عملیات لیفت باسن، شامل التیام طولانی و دشوار اسکار،  تغییر رنگ پوست و لکه‌های پوستی می‌باشد. به منظور جلوگیری از هرگونه عوارض ناخواسته، بسیار مهم است که قبل از عمل، مصرف سیگار را ترک کنید.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

بسیاری از بیماران در طی ۲ تا ۳ هفته قادر به بازگشت به محل کار یا تحصیل خواهند بود.

دوام نتایج عمل لیفت باسن چه مدت است؟

نتایج لیفت باسن برای چندین سال باقی خواهد ماند. اما تاثیرات پیری و نیروی گرانش در طول زمان ادامه خواهد داشت. مدت دقیق ماندگاری نتایج عمل لیفت باسن، از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

هزینه عمل لیفت باسن چقدر است؟

لیفت باسن عملی است که با نیازهای فردی شما برنامه‌ریزی شده و با توجه به خواسته‌ها و ترجیحات خاص شما و اقتضاء پزشکی و بخشی از ران که باید در عمل لیفت دخیل شود، انجام می‌شود. بنابراین هزینه‌ها به طور گسترده‌ای متفاوت است. عواملی که به طور معمول در هزینه‌های عمل جراحی لیفت ران دخیل هستند، عبارتند از:

 • مقدار و محل پوست، چربی و بافت اضافی
 • هر آزمون‌ تشخیصی مورد نیاز
 • صلاحیت و مدارک و گواهینامه‌های پزشک جراح شما
 • سلامت کلی شما
 • مکان انجام عمل
 • داروهای بعد از عمل و تجهیزات مورد نیاز
 • نوع بیهوشی و یا آرام بخش مورد استفاده برای شما
 • هر درمان جراحی پلاستیک دیگر که مایلید همراه با لیفت باسن شما انجام شود.
 • نوع بیمه شما
 • گنجاندن هزینه مراقبت‌های پس از عمل یا حذف آن.