لاغر کردن ران (لیفت ران یا thighlift یا تایوپلاستی) با عمل جراحی و بدون عمل جراحی

عمل جراحی لیفت ران می‌تواند به طور کامل ظاهر ران را تغییر دهید. با برداشتن چربی‌های اضافی و پوست شل شده و افتاده از ران، ظاهر نامطلوب آن اصلاح شده و ران تراشیده و لاغرتر خواهد شد.

پزشکان در کلینیک زیبایی تخصصی سیب سرخ برای انجام دو نوع مختلف عمل جراحی لیفت ران تخصص بالایی دارند: جراحی ران داخلی و جراحی ران خارجی. با عمل جراحی زیبایی ران داخلی قسمت داخلی ران کوچک می‌شود و ران لاغرتر به نظر می‌رسد. عمل زیبایی ران خارجی معمولاً برای افرادی که کاهش وزن زیادی داشته و پوست ران خارجی آنها شل و دچار افتادگی شده است  به کار برده می‌شود. در این عمل، پوست اضافی برداشته شده و غالباً همزمان با آن لیفت باسن هم انجام می‌شود.

عمل جراحی لیفت ران با برداشتن پوست و چربی‌های اضافی باعث تغییر شکل ران‌ها  و لاغر کردن ران می‌شود که نتیجه آن پوست هموارتر و ظاهر بهتر ران‌ها و قسمت پایین بدن خواهد بود. اگر ورزش و کاهش وزن برای رسیدن شما به بدنی لاغر، جوان‌تر و زیباتر با ظاهر کلی بهتر، کافی نبود و شما را به اهدافتان نرساند، می‌توانید از جراحی لیفت ران استفاده کنید.

عمل جراحی لیفت ران در کلینیک سیب سرخ


عمل جراحی زیبایی ران یا لیفت ران شامل مراحل زیر است:

بیهوشی برای انجام عمل زیبایی ران

به کمک داروها شما در حین عمل جراحی کوچک کردن ران احساس راحتی خواهد داشت. برای بیهوشی از روش‌هایی مثل تزریق آرام بخش داخل وریدی و بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. پزشک بهترین گزینه را متناسب با وضعیت شما توصیه خواهد کرد.

ایجاد شکاف برای انجام عمل جراحی لیفت ران

الگوی برش به ناحیه یا نواحی مورد درمان، میزان اصلاحات مورد نیاز و ترجیحات بیمار و پزشک بستگی دارد. یکی از معمول‌ترین تکنیک‌ها برای لاغر کردن ران، ایجاد شکاف رو به پایین در کشاله ران و اطراف پشت ران است. از  مزایای لاغر کردن ران ، بافت زیری پوست تغییر شکل یافته و سفت‌تر می‌شود. همچنین پوست کشیده شده و دوباره روی بافت قرار می‌گیرد. نتیجه، ظاهری هموارتر و مناسب‌تر برای ران خواهد بود.

شاید برای شما ایجاد شکاف کوچکی در کشاله ران برای انجام عمل لیفت ران کافی باشد. جراح نوع برش مناسب را برای شما تعیین خواهد کرد.

ایجاد شکاف برای لیفت قسمت میانی ران

2

برای بهبود ظاهر ران خارجی شاید نیاز باشد که شکافی از کشاله ران تا مفصل ران ایجاد شود.

معمولاً روش‌های پیشرفته‌تر کمک می‌کند تا شکاف‌ها در نواحی استراتژیک که می‌تواند در زیر لباس یا لباس شنا مخفی باشد ایجاد شود. به هر حال شکاف‌هایی که برای عمل جراحی لیفت ران ایجاد می‌شود، ممکن است شکاف‌های بزرگ و وسیعی باشد.

ایجاد شکاف برای لیفت قسمت خارجی ران 

3

بستن شکاف‌های ایجاد شده برای عمل جراحی زیبایی ران

بخیه عمیق در بافت‌های زیرین به شکل گیری ظاهری جدید و مناسب کمک می‌کند. بخیه‌ها شکاف پوست را می‌پوشاند.

مشاهده نتایج عمل جراحی زیبایی ران

ظاهر هموارتر و سفت‌تر ران‌ها بلافاصله پس از انجام عمل زیبایی لیفت ران و لاغر کردن ران  قابل مشاهده است، اگر چه ممکن است بعد از عمل به دلیل تورم و کبودی پنهان باشد.

دوران بهبودی عمل جراحی زیبایی ران


در زمان دوران بهبودی و نقاهت پس از عمل جراحی لیفت ران و لیفت ساق پا ، محل جراحی پانسمان شده و ممکن است از شما خواسته شود تا از نوارهای الاستیکی یا پوشش‌های فشرده کننده برای کاهش تورم و حفظ ظاهر جدید ران تا بهبودی کامل استفاده کنید.

ممکن است از لوله کوچک و باریک موقتی برای تخلیه مایعات و خون جمع شده در محل جراحی استفاده شود. به شما دستورالعمل‌های لازم برای مراقبت از محل عمل جراحی و تخلیه مایعات و خون اضافی، داروهای خوراکی یا انواع دیگر داروهای مورد نیاز برای کمک به بهبود سریع‌تر و پیشگیری از عفونت‌های احتمالی، ملاحظات ویژه برای محل جراحی و سلامت عمومی و زمان‌های مراجعه به جراح پلاستیک داده خواهد شد. اگر شما احساس تنگی نفس، درد در قفسه سینه یا نرخ ضربان غیر طبیعی قلب داشتید بلافاصله به پزشک مراجعه نمایید. در صورت بروز هر یک از عوارض مذکور شما باید در بیمارستان بستری شده و کارهای درمانی اضافی دیگری را انجام دهید.

رعایت دقیق دستورالعمل‌های ارائه شده توسط پزشک نکته کلیدی برای موفقیت عمل جراحی زیبایی ران است.

نتایج عمل جراحی زیبایی ران


غالباً نتایج عمل جراحی زیبایی ران بلافاصله قابل مشاهده است. البته برای دیدن نتیجه نهایی و کامل این عمل زیبایی باید چند ماه صبر کرد.

پس از انجام عمل جراحی لیفت ران کیفیت پوست هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ احساس بهبود پیدا می‌کند.

برخی اسکارهای پس از عمل ممکن است روی بدن باقی بماند، اما نتیجه نهایی پر دوام است و اگر شما وزن خود را ثبت نگاه داشته و ورزش کنید این نتایج مدت زمان طولانی حفظ خواهد شد. متناسب با سن افراد برخی از سفتی‌ها طبیعی است. البته بهبودهای اولیه حاصل شده نسبتاً دائمی است.

اگر چه انتظار می‌رود که پس از عمل نتایج خوبی حاصل شود اما هیچ تضمینی وجود ندارد. در برخی موارد شاید نتوان با انجام یک عمل جراحی به نتایج مطلوب دست یافت و جراحی‌های دیگر هم نیاز باشد.

روش‌های غیر تهاجمی لیفت ران در کلینیک زیبایی سیب سرخ


اگر شما گزینه مناسبی برای انجام عمل لیفت ران نیستید یا تمایل به انجام این عمل به دلیل هزینه‌ها و مسائل مربوط به دوران ریکاوری و بهبود آن ندارید، مطمئن باشید که روش‌های غیر تهاجمی جایگزین برای لیفت ران وجود دارد. این روش‌های درمانی مانند روش عمل جراحی زیبایی، عالی و دائمی نیستند اما به بهبود بافت پوست کمک می‌کند.

مزوتراپی و انحلال چربی

مزوتراپی و انحلال چربی هردو روش‌های درمانی سلولیت تزریقی هستند. آن‌ها به این دلیل که مزودرم که لایه میانی پوست است را به جای لایه‌های عمیق‌تر پوست هدف درمان قرار می‌دهند متفاوت از روش‌های درمانی دیگر هستند. تزریق با تضعیف بافت همبند که موجب فرورفتگی همراه با سلولیت می‌شود بسته‌های چربی را متلاشی می‌کند. چربی تبدیل به مایع شده و به وسیله فرایندهای طبیعی بدن دفع می‌شود. نتایج با تکرار درمان حفظ می‌شود. مهم‌ترین تفاوت در این دو روش درمانی تزریقی، تفاوت در مواد تزریقی انها است.

 VelaShape و VelaSmooth (ولوشیپ و ولواسموت)

روش‌های درمانی VelaShape و VelaSmooth با استفاده از هم افزایی نور و برق کار می‌کند. در این روش درمانی ترکیب رادیوفرکانسی، انرژی مادون قرمز، مکش و ماساژ مکانیکی برای تحریک افزایش رشد کلاژن و سفت شدن پوست به کار می‌رود. VelaShape و VelaSmooth می‌تواند سلولیت را به طور موثری کاهش دهد. تکرار این درمان به مدت چهار هفته برای حصول نتایج مطلوب قابل مشاهده ضروری است.

آراسیس (Arasys)

اراسیس با استفاده از امواج بایوویو در عضلات ران و باسن آنها را مجبور به انقباض می‌کند مثل همان اتفاقی که در هنگام انجام تمرینات ورزشی برای عضلات می افتد. درمان بین ۱۵ تا ۱۷ دقیقه به طول می‌انجامد و ۲ تا ۶ اینچ از سایز می‌کاهد. انجام این روش نسبتاً بدون درد است و عوارض جانبی یا زمان بستری ندارد.

تیتان (Titan)

از آنجا که این درمان معمولاً برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از همان ابزار و تکنولوژی می‌توان برای سفت کردن پوست ران‌ها استفاده کرد. در این فرایند، لیزر مادون قرمز برای ایجاد گرما در عمق پوست استفاده می‌شود. این باعث می‌شود کلاژن‌ها منقبض شده و انقباضات سطح پوست را تحریک می‌کند. برخی از این انقباضات بلافاصله قابل مشاهده است، اما ممکن است تا شش ماه برای مشاهده نتایج کامل زمان ببرد. معمولاً ۲ تا ۳ جلسه درمانی که هرکدام کمتر از یک ساعت است برای دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز است. پس از انجام عمل نیازی به بستری شدن نیست و خطرات احتمالی کمی دارد.

مزایا و محاسن انجام عمل لیفت ران


با کمک لیفت ران ظاهر ران بهبود یافته و شکل و سایز آن نیز بهتر به نظر می‌رسد. به طور خاص قسمت داخلی یا میانی ران هدف انجام این عمل‌های جراحی است. همراه با لیفت ران، لیفت باسن، لیفت قسمت‌های پایینی بدن و لیپوساکشن هم انجام می‌شود.

چه افرادی می‌توانند عمل جراحی لیفت ران را انجام دهند؟


معمولاً افراد زیر گزینه‌های مناسبی برای انجام عمل لیفت ران هستند:

 • افرادی که وزن آنها نسبتاً ثابت است
 • افرادی که در ران داخلی یا ران خارجی خود بافت اضافی نرم دارند.
 • افراد سالم که بیماری که در روند درمان اختلال ایجاد کند یا احتمال خطر را در زمان جراحی افزایش دهد، ندارند.
 • افراد غیر سیگاری
 • افرادی که نسبت به نتایج حاصل از عمل جراحی لیفت ران چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه دارند.
 • افراد متعهد به یک سبک زندگی سالم شامل تغذیه مناسب و انجام ورزش‌های مناسب

خطرات احتمالی عمل جراحی لیفت ران و اطلاعات ایمنی


تصمیم به انجام عمل جراحی پلاستیک یک تصمیم کاملاً شخصی است و این شما هستید که باید منافع حاصل از انجام این عمل ر ا در مقایسه با خطرات احتمالی و عوارض ناشی از انجام آن برای رسیدن به اهدافتان بررسی کرده و تصمیم بگیرید.

خطرات احتمالی جراحی زیبایی ران عبارتند از:

 • خطرات ناشی از بیهوشی
 • روند کند بهبود زخم‌ها
 • عفونت خونریزی
 • تجمع مایعات
 • جدایی عمده زخم‌ها
 • عدم تقارن
 • ترومبوز وریدی عمیق، عوارض ریوی و قلبی
 • مرگ بافت‌های چربی که در عمق پوست قرار دارند (نکروز چربی)
 • درد مزمن
 • تغییر رنگ پوست و / یا تورم و التهاب
 • از دست رفتن پوست
 • بخیه‌ها شاید باعث ایجاد درد و التهاب روی پوست شوند که باید آنها را کشید
 • اسکارهای نامطلوب روی پوست
 • بی‌حسی پوست یا تغییر در احساسات پوست
 • برگشت شلی و افتادگی پوست
 • امکان نیاز به جراح‌های اصلاحی

این خطرات و خطرات احتمالی دیگر به طور کامل قبل از انجام عمل برای شما توضیح داده خواهد شد. بسیار مهم است که شما هر سئوالی را که دارید مستقیماً از جراح خود بپرسید.

هزینه عمل جراحی زیبایی ران یا لیفت ران


هزینه‌های جراحی لیفت ران بسیار متفاوت است. هزینه جراحی متناسب با تجربه و تخصص جراح، نوع جراحی و محل جغرافیایی مطب تعیین می‌شود.