لاغری موضعی با کویتیشن

کویتیشن اولتراسونیک از روش‌های لاغری موضعی و فرم دادن به بدن است که هم برای خانم‌ها و هم آقایان کاربرد دارد و در آن از امواج اولتراسوند استفاده می‌شود. در کویتیشن اولتراسونیک با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌های پزشکی، سلول‌های چربی به مایع تبدیل می‌شوند و سپس این چربی‌ها توسط فرآیند‌های طبیعی بدن جذب و سپس دفع می‌شوند. در صورتی که بعد از لاغری موضعی با کویتیشن اولتراسونیک، ماساژ مخصوص تخلیه سیستم لنفاوی انجام شود، فرآیند دفع توده‌های چربی بسیار سریع‌تر انجام می‌گیرد، چرا که تخلیه سیستم لنفاوی در حذف سلول‌های چربی بسیار موثر است.

کلینیک فوق تخصصی زیبایی سیب سرخ خدمات لاغری به روش کویتیشن را با بالاترین استاندارد ممکن به مراجعه‌کنندگان عزیز ارائه می‌دهد. هر جلسه‌ی درمانی با این روش ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و کاملا راحت و ایمن است. دستگاه به آرامی ‌روی ناحیه مورد نظر قرار می‌گیرد و حرکت داده می‌شود. شما ممکن است در این حین کمی احساس گرما کنید اما این حس نه تنها آزاردهده نیست بلکه خوشایند نیز هست. پزشک ما در طول جلسه‌ی درمانی مرتبا با شما در تعامل است تا مطمئن شود که شما احساس راحتی می‌کنید.

02_5_21

چه نواحی از بدن با کویتیشن قابل درمان است؟


برخی از نواحی بدن  که می‌توانند به نحو ایمن و موثر با این روش درمان شوند عبارتند از:

 • لاغری شکم
 • داخل و خارج کشاله ران
 • باسن
 • بازو‌ها
 • پهلو‌ها

کویتیشن اولتراسونیک چگونه انجام می‌شود؟


ما در ابتدا نواحی از بدن بیمار را که قصد درمان با روش انجام کویتیشن را دارد، بررسی می‌کنیم و اندازه‌گیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. این اندازه‌گیری‌ها به عنوان یک مبنا برای پیگیری روند درمان و حصول نتیجه، در نظر گرفته می‌شود. در حین انجام درمان لاغری شکم ، بیمار به راحتی روی یک تخت ماساژ می‌خوابد و به موسیقی آرامش‌بخشی که پخش می‌شود گوش می‌دهد. روی نواحی که قرار است کویتیشن انجام شود، یک ژل ارگانیک مخصوص زده می‌شود و سپس دستگاه کویتیشن روی ناحیه مورد نظر حرکت داده می‌شود. پس از اتمام جلسه درمانی، بیمار می‌تواند کلینیک را ترک کند و به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. این روش هیچ نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد. برای رسیدن به بهترین نتایج درمان چاقی شکم  بهتر است، بعد از درمان با کویتیشن، ماساژ تخلیه لنفاوی را انجام دهید یا فعالیتی انجام دهید که به عرق کردن بدن منجر شود.

مراقبت‌های بعد از درمان

ما به بیماران خود توصیه می‌کنیم که در روز انجام کویتیشن و همچنین تا سه روز بعد از آن، مقادیر فراوانی آب بنوشند. کم‌آبی در بدن مانع از متابولیسم جذب گلیسرول می‌شود. گلیسرول مایعی است که در هنگام انجام کویتیشن از داخل سلول‌های چربی آزاد می‌شود.

همچنین به بیماران توصیه می‌شود در مدت زمان گفته شده از مصرف الکل خودداری کنند، چرا که این کار موجب دستیابی به نتایج ضعیف و عوارض کویتیشن می‌شود.

مزایای کویتیشن اولتراسونیک چیست؟


این روش غیر جراحی و بدون درد برای لاغری موضعی، مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 • لاغری موضعی و فرم‌دهی به بدن، بدون نیاز به گذراندن دوره‌ی ریکاوری
 • کاهش سایز
 • از بین بردن رسوبات چربی مقاوم به درمان
 • از بین بردن سموم
 • محو کردن جای زخم و چین و چروک‌های عمقی پوست
 • کاهش سلولیت
 • بدون نیاز به بیهوشی، ایجاد برش روی پوست و گذراندن دوره نقاهت
 • بهبود ظاهر سلولیت‌های پوستی و چربی‌های موضعی مقاوم

کویتیشن اولتراسونیک برای چه کسانی مناسب نیست؟


در صورتی که به هر یک از بیماری‌ها، مشکلات یا شرایط خاص زیر را دارید، نمیتوانید از مزایای کویتیشن بهره ببرید:

 • بارداری
 • شیردهی
 • ابتلا به سرطان
 • اختلالات کبدی
 • داشتن سن زیر ۱۸ سال
 • داشتن دستگاه ضربان ساز قلبی در بدن
 • داشتن هر گونه دستگاه الکتریکی درمانی در بدن
 • صرع
 • ابتلا به دیابت پیشرفته
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون
 • ابتلا به دیابت نوع اول
 • اختلالات سیستم لنفاوی
 • نارسایی کلیوی
 • پسوریازیس
 • داشتن سمعکی که قابل خارج کردن از گوش نیست

سوالات رایج


آیا نتایج کویتیشن اولتراسونیک با نتایج لیپوساکشن مشابه است؟

بله، چرا که انجام کویتیشن، بدون آسیب به سیستم عروقی بدن، موجب از بین رفتن سلولیت و لاغری موضعی در نواحی تحت درمان شده و از بروز مجدد آن جلوگیری می‌کند.

چربی، یک ماده جامد است، پس چطور می‌تواند از طریق ادرار دفع شود؟

از آن جایی که لاغری با کویتیشن اولتراسونیک موجب مایع شدن چربی‌ها و تشکیل امولسیون چربی می‌شود، این مایع به راحتی به ماده ای تبدیل می‌شود که توسط سیستم لنفاوی جذب شده و سپس از طریق ادرار دفع می‌شود.

جلسه درمانی کویتیشن اولتراسونیک چقدر طول می‌کشد؟

جلسات درمان کویتیشن اولتراسونیک معمولا بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. مدت زمان دقیق جلسه‌ی درمانی به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد.

هنگام انجام درمان با کویتیشن اولتراسونیک چه لباسی باید بپوشم؟

لازم است هنگام مراجعه به کلینیک لباس‌های گشاد و راحت بپوشد تا تکنسین مربوطه بتواند به راحتی به نواحی مورد نظر که قرار است تحت درمان قرار بگیرند، دسترسی داشته باشد.

چه مدت بین جلسات درمانی باید فاصله باشد؟

بدن شما، چربی‌هایی که طی یک جلسه کویتیشن به صورت مایع در آمده‌اند را طی ۳ تا ۵ روز دفع می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود که بین جلسات درمانی حداقل سه روز فاصله باشد.

چه زمانی می‌توانم نتایج درمان را ببینم؟

نتایج اولیه درمان با کویتیشن معمولا بعد از اولین جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده است، اما این نتایج طی شش جلسه‌ی بعدی به تدریج بهبود پیدا می‌کنند. نتایج نهایی درمان شما بعد از اتمام تعداد جلسات تعیین شده برای شما، ارزیابی می‌شود. برای رسیدن به بهترین نتایج ممکن لازم است حداقل ۶ تا ۱۲ جلسه درمانی داشته باشید. تعداد دقیق جلسات به ناحیه‌ی درمانی مورد نظر و سایز شما بستگی دارد.

اغلب بیماران بعد از اولین جلسه‌ی کویتیشن بین ۱ تا ۳ اینچ کاهش سایز دارند. روند کاهش سایز در هر شخصی متفاوت است و به ناحیه‌ی تحت درمان و ضخامت چربی‌ها در آن ناحیه، بستگی دارد. نتایج این درمان به صورت تدریجی و طی چند هفته به دست می‌آیند. مدت زمان تخمینی ما برای رسیدن به نتایج نهایی ۱۲ هفته است، اما برخی از بیماران حتی بعد از دومین هفته، اولین نتایج حاصل از درمان را در بدن خود مشاهده می‌کنند. در آزمایش‌های بالینی، بعد از گذشت ۱۲ هفته از درمان با کویتیشن، از بین ۱۰ نفر، در ۹ نفر به طور چشمگیر و غیر قابل انکاری، کاهش سایز و حجم چربی مشاهده شده است. این نتایج قطعی و تضمین شده نیستند و در واقع بستگی به واکنش بدن بیمار به کویتیشن و ناحیه تحت درمان دارند.

چگونه می‌توانم نتایج درمان را بهبود دهم؟

​توصیه می‌شود که رژیم‌غذایی کم‌کالری داشته باشید. همچنین توصیه می‌کنیم که قبل و بعد از جلسه‌ی درمانی حداقل ۱٫۵ لیتر آب بنوشید. نوشیدن آب فراوان، قبل و بعد از جلسه‌ی درمانی اهمیت بسزایی در حذف سلول‌های چربی دارد. علاوه بر این طی ۴۸ ساعت بعد از جلسه درمانی، انجام ماساژ تخلیه لنفاوی یا انجام فعالیتی که موجب عرق کردن زیاد بدن شود، می‌تواند کمک بسیار زیادی به به حذف چربی و سموم بدن کند. از همه مهم‌تر داشتن یک رژیم‌غذایی به بهبود هر چه بیشتر نتایج درمان شما کمک خواهد کرد. تکنسین مربوطه در مورد تمامی ‌اقدامات لازم بعد از جلسه درمانی به شما توضیحات لازم را خواهد داد. حتما به این دستورات به دقت عمل کنید.

نتایج کویتیشن اولتراسونیک چقدر ماندگاری دارند؟

ماندگاری نتایج حاصل از کویتیشن لاغری درست مانند ماندگاری نتایج حاصل از ورزش کردن است. با انجام دادن این درمان شما به معنای واقعی کلمه، بدن خود را از دست چربی‌های اضافه خلاص می‌کنید، اما اگر دوباره به عادت‌های غلط قبلی خود ادامه دهید، این چربی‌ها نیز دوباره بازخواهند گشت.

آیا درمان با کویتیشن اولتراسونیک دردناک است؟

خیر. درمان با کویتیشن اولتراسونیک کاملا بدون درد است.

 آیا کویتیشن اولتراسونیک به ارگان‌های داخلی بدن آسیبی می‌رساند؟

خیر، امواج اولتراسونیک تنها در سلول‌های چربی در زیر پوست نفوذ می‌کند و به ارگان‌های داخلی بدن نمی‌رسد.

هزینه این روش درمانی چقدر است؟

هزینه‌ی لیپوساکشن به روش معمول نسبت به هزینه‌کویتشین بسیار بالا است. برای بسیاری از افراد، درمان لاغری با کویتیشن اولترسونیک یک روش جایگزین بسیار ارزان محسوب می‌شود. فرم‌دهی بدن به این روش برای تمامی ‌افراد مقرون‌به‌صرفه است. قیمت‌های پیشنهادی ویژه در کلینیک زیبایی سیب سرخ تا حدود زیادی از بسیاری از قیمت‌های پیشنهادی در کلینیک‌های دیگر پایین‌تر است. برای آگاهی از قیمت‌های ویژه‌ی فعلی، با ما تماس بگیرید. روش لیپوماتیک یکی از آخرین نوآوری‌ها در لیپوساکشن است که به شما در کاهش راحت وزن و سایز کمک می‌کند. لیپوماتیک روشی مؤثر و سریع برای مردان و زنانی است که می‌خواهند سایز کم کنند و در عین حال تحت عمل‌های جراحی سنتی و بعضاً دردناک لیپوساکشن قرار نگیرند.خصیصه ایمن لیپوماتیک حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است. در این روش از هیچ منبع گرمایی یا اولتراسوندی استفاده نمی‌شود. در عوض استفاده از انرژی مادون صوت این اطمینان را به وجود می‌آورد که بافت‌های سالم برای جمع شدن بهتر پوست دست نخورده باقی می‌مانند. این روش مورد تأئید FDA به‌اندازه لیپوساکشن سنتی برای حذف چربی و زیباسازی فرم بدن مؤثر است.