عمل پروتز سینه برای بزرگ کردن آن

img_2024

اگر خواهان داشتن سینه‌هایی بزرگتر، برجسته‌تر یا محکم‌تر هستید، جراحان ما در کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ می‌توانند به این خواسته شما جامه عمل بپوشانند.

پزشکان کلینیک، عمل را به شیوه‌ای انجام می‌دهند که سوراخ شدن پروتز پس از جراحی پروتز سینه رخ ندهد، نتیجه با شکل کنونی بدن و بافت سینه همخوانی داشته باشد، تعادل اندامی مناسبی را ایجاد کند و حداقل جای زخم را باقی بگذارد. به علاوه کلینیک سیب سرخ بسته‌های مخصوص بهبود سریع و مراقبت‌ها و توصیه‌های پس از جراحی را برای تسهیل و تسریع دوران بهبود و التیام ارائه می‌دهد.

پروتز سینه یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که با هدف بزرگ کردن سینه و بهبود شکل ظاهری آن، معمولاً از طریق قرار دادن پروتز سیلیکونی یا آب و نمک (سالین) در داخل سینه انجام می‌شود. هدف نهایی عمل بزرگ کردن سینه از نظر جراح زیبایی بهبود تناسب‌های طبیعی بدن بیمار و زیباتر و متقارن‌تر کردن سینه است. جزئیات عمل با توجه به نیازهای هر بیمار و ویژگی‌های خاص بدن وی طراحی می‌شود.

هیچ دو عمل بزرگ کردن سینه‌ای از نظر اهداف بیمار و شرایط خاص وی یکسان نیست و دلایل متعددی را می‌توان برای انجام این عمل برشمرد که بزرگ کردن سینه تنها یکی از این دلایل است. بزرگ کردن سینه یکی از موثرترین عمل‌ها برای اصلاح عدم تقارن قابل توجه سینه‌ها است و پروتز سینه به منظور اصلاح بدشکلی‌های برآمده سینه انجام می‌شود. خواسته‌های دیگری که بزرگ کردن سینه آن‌ها را تحقق می‌بخشد، عبارت‌اند از:

 • بازگرداندن برجستگی سینه به حالت طبیعی پس از بارداری و شیردهی
 • افزایش اعتماد به نفس و دامنه انتخاب گسترده‌تر هنگام لباس پوشیدن
 • برقراری تعادل بین برجستگی باسن و سینه
 • تناسب اندام بیشتر

عمل جراحی بزرگ کردن سینه


بزرگ کردن سینه عملی جراحی است که با هدف زیباتر کردن سینه یا نیمرخ آن غالباً از طریق استفاده از پروتز سینه و گاهی با بهره‌گیری از تلفیقی از پروتز سینه و تزریق چربی بدن خود بیمار انجام می‌شود. البته در اکثر موارد صرفاً با قرار دادن پروتز در داخل سینه می‌توان به نتیجه مطلوب دست یافت.

پروتز سینه در طول عمل پشت بافت سینه، غالباً پشت عضله پکتورال، قرار داده می‌شود تا اندازه و یا شکل بافت سینه بهبود یابد.

برنامه‌ریزی عمل پروتز سینه


پیش از انجام عمل بزرگ کردن سینه نکته‌های بسیاری مانند موارد زیر وجود دارد که باید در مورد آن‌ها تصمیم گرفته شود:

 • نوع پروتز
 • محل برش
 • شیوه قرار دادن پروتز
 • قرار گرفتن پروتز در جلو یا پشت عضله‌های پکتورال

جراح پلاستیک متخصص کلینیک تخصصی- زیبایی سیب سرخ پس از تبادل نظر با بیمار در جلسه مشاوره در خصوص نتیجه دلخواه عمل روش‌های مناسب را انتخاب می‌کند و بهترین رویکرد بزرگ کردن سینه را پیشنهاد می‌دهد.

انواع پروتز سینه: انتخاب پروتز مناسب


نخستین و مهم‌ترین نکته این است که پروتز از چه ماده‌ای ساخته شده است. برای پر کردن انواع پروتز سینه از دو ماده استفاده می‌شود و پروتزها با آب نمک (محلول سالین) یا ژل سیلیکون پر می‌شود.

پروتز پر شده با آب نمک

پروتز آب نمکی یکی از انواع پروتز سینه است. لمس کردن پروتزهای آب نمکی، حسی مانند لمس تشک آبی دارد و اثر موجی تولید می‌کند. چنانچه بافت سینه بیمار در ابتدا کم باشد، موج‌دار شدن بافت روی پوست مشاهده می‌شود. این مشکلات را می‌توان با استفاده از پروتزهای با سطح صاف و گردی برطرف کرد که بیش از حد معمول، البته همچنان در بازه تعیین شده توسط سازنده، به گونه‌ای پر می‌شود که کاملاً محکم باشد. پروتزها ممکن است کروی شکل یا گرد نیز باشند که لزوماً شکل طبیعی سینه نیست. در صورت سوراخ و متلاشی شدن پروتزهای سینه، بدن آب نمک موجود در آن‌ها را جذب می‌کند.

پروتز سیلیکونی

درصد بروز اثر موجی حاصل از پروتز سیلیکونی به دلیل استحکام ژل به کار برده شده در مقایسه با پروتز آب نمکی پایین‌تر است. احساس حاصل از لمس پروتزهای سیلیکونی تا حد زیادی شبیه به لمس بافت طبیعی سینه است و شکل آن‌ها نسبت به گونه آب نمکی بهتر است. این پروتزها معمولاً کاهش حجم ندارند، اما در موارد نادر پاره می‌شوند. چنانچه پروتزهای سیلیکونی پاره یا سوراخ شود، احتمال انقباض کپسولی یا سخت شدن سینه افزایش می‌یابد.

اندازه پروتز سینه: کوچک یا بزرگ


سازندگان پروتز هزاران اندازه و حجم مختلف را در ابعاد گوناگون تولید می‌کنند. پروتزهای آب نمکی را می‌توان پس از قرار گرفتن در کیسه سینه پر کرد، حال آن که پروتزهای سیلیکونی به صورت پر شده باید وارد سینه شود و در همان حجم مورد نظر ساخته می‌شود.

گستره وسیع انتخاب پروتزها به این معنا است که بیمار و متخصص کلینیک سیب سرخ باید قبل از تقبل هزینه پروتز سینه در انتخاب اندازه و شکل مناسب پروتز نهایت دقت را به کار برند.

سطح پروتز سینه: صاف یا دارای بافت


 • پروتزهای با سطح صاف نرم‌تر از گونه‌های دارای بافت هستند و قرار دادن آن‌ها در بدن راحت‌تر انجام می‌شود.
 • با استفاده از پروتزهای دارای بافت خطر احتمالی حرکت پروتز به دلیل ناهموار بودن سطح کاهش می‌یابد و به این ترتیب بافت اطراف سینه بهتر به پروتز می‌چسبد.

شکل پروتز سینه: گرد یا کالبدشناختی


چنانچه بافت سینه در حد متوسط باشد، تعیین این که بزرگ کردن سینه با پروتز گرد انجام شده است یا کالبدشناختی، دشوار خواهد بود. اما در مجموع با استفاده از پروتزهای کالبدشناختی معمولاً می‌توان به نتایج متنوع‌تری دست یافت؛ این نوع پروتزها را می‌توان علاوه بر بزرگ کردن سینه برای افزایش ارتفاع و بالا آوردن سینه نیز به کار برد تا تضاد بیشتری بین شکل بخش بالایی و پایینی سینه ایجاد شود.

روش‌های قرار دادن پروتز سینه


قرار دادن پروتز سینه در بدن با توجه به سه رویکرد انجام می‌شود که عبارت‌اند از: قرار دادن پروتز در جلوی عضله پکتورال، پشت عضله پکتورال یا به صورت جزیی پشت عضله (سطح دوگانه). نتیجه هر یک از این روش‌ها متفاوت از دیگری است و جراح متخصص کلینیک سیب سرخ بهترین روش را با توجه به نتایج دلخواه هر بیمار پیشنهاد می‌دهد.

برش‌های پروتز سینه


برش‌های پروتز سینه معمولاً در یکی از سه ناحیه زیر سینه، اطراف هاله و زیر بغل ایجاد می‌شود. تمام برش‌ها جای زخم باقی می‌گذارند، اما این اثر در بیمارانی که دوران بهبود را به خوبی پشت سر می‌گذارند و زخم‌شان به نحو مناسبی التیام می‌یابد، به مرور محو می‌شود و معمولاً ناپیدا است. جراحان متخصص شدت جای زخم و میزان وضوح آن را در هر رویکرد برای بیمار توضیح می‌دهند و در نهایت بهترین رویکرد را انتخاب می‌کنند.

مزایای جراحی بزرگ کردن سینه


جراحی بزرگ کردن سینه مزایای زیر را به همراه دارد:

 • احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتر در مایو، تاپ‌های رکابی و دیگر لباس‌های با بالاتنه باز
 • گستردگی بیشتر دامنه انتخاب لباس و تعادل اندامی بیشتر
 • ارتقاء حس اعتماد به نفس و خشنودی از داشتن اندامی متناسب
 • کاهش چشمگیر ناراحتی ناشی از داشتن اندامی نامتناسب به ویژه هنگام پوشیدن لباس‌هایی مانند مایو
 • دوباره برجسته و خوش حالت شدن سینه‌ها و بازگشتن شکاف سینه به حالت طبیعی خود پس از پشت سر گذاشتن زایمان و شیردهی

امکان انجام عمل بزرگ کردن سینه پس از زایمان


بارداری و شیردهی معمولاً تاثیر نامطلوبی را بر شکل سینه به جا می‌گذارد. بسیاری از مادران برای عمل بزرگ کردن سینه به ما مراجعه می‌کنند تا بتوانند دیگر بار مانند دوران مجردی خود از داشتن انحناهای زیبا و سینه‌هایی برجسته لذت ببرند.

طول دوران بهبود


شرط لازم داشتن دوران بهبودی سریع و ایمن پیروی دقیق از دستورات پس از جراحی پزشک است. به بیماران توصیه می‌شود تا چند روز پس از جراحی تنها فعالیت‌های سبک انجام دهند و تا حد امکان استراحت کنند، سپس به تدریج در طول سه هفته فعالیت‌های سنگین‌تری مانند ورزش کردن را انجام دهند. پزشک برای پیشگیری از بروز عفونت آنتی بیوتیک تجویز می‌کند و ماساژهای خاص و حرکت‌های سبکی را برای به حداقل رساندن ورم و ایجاد بافت همبند جای زخم توصیه می‌کند.

بررسی دردناک بودن پروتز سینه


بیماران معمولاً تا چند روز پس از جراحی ناراحتی و درد ملایمی را حس می‌کنند. این درد به تدریج در صورت خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین فروکش می‌کند. بیماران گاهی با عوارض خاص پروتز مانند انقباض کپسولی و موجدار شدن پوست مواجه می‌شوند. این عوارض ممکن است همراه با درد یا بدون درد باشند و گاهی انجام جراحی ثانویه برای جایگزینی پروتز ضرورت می‌یابد.

امکان شیردهی پس از جراحی


جراحان کلینیک سیب سرخ حتی‌الامکان سعی می‌کنند تا عملکرد کامل نوک پستان و غده‌های سینه پس از جراحی حفظ شود. بانوانی که عمل بزرگ کردن سینه را در کلینیک ما انجام می‌دهند، غالباً قادر هستند تا پس از جراحی نیز به نوزادان خود شیر دهند و این لذت را تجربه کنند. اما در جراحی‌های گسترده توانایی شیردهی از بین می‌رود. چنانچه در این مورد نگران هستید، می‌توانید دغدغه خود را در جلسه مشاوره با جراح  در میان بگذارید.

هزینه جراحی بزرگ کردن سینه


هزینه کلی عمل بزرگ کردن سینه به عامل‌های متعددی بستگی دارد. خط مشی ما در کلینیک سیب سرخ بر ارائه روش‌هایی با هزینه قابل قبول و در عین حال با کیفیت بالا استوار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه عمل و آگاهی از ریز صورت هزینه برای تعیین وقت مشاوره با کلینیک تماس بگیرید.