عمل جراحی کوچک کردن سینه خانم‌ها

Closeup of a beautiful smiling young woman

جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی یک تکنیک جراحی زیبایی است که برای کاهش اندازه و وزن سینه‌های بزرگ و سنگین انجام می‌شود. این جراحی به زیبایی سینه و خوش فرم کردن سینه‌ها، متناسب با بدن فرد کمک می‌کند. جراح زیبایی با برداشتن بافت اضافی سینه، چربی و پوست شل شده آن، می‌تواند سینه‌ها را نه تنها کوچک‌تر، سبک‌تر و سفت‌تر کند، بلکه سینه‌ها را متقارن‌تر کرده و افتادگی آن‌ها را برطرف کند.

اگر احساس می‌کنید که سینه‌های شما بیش از حد بزرگ و نامتناسب است، می‌توانید مانند صدها نفر از زنانی که مشکل مشابهی دارند، به کلینیک تخصصی- زیبایی سیب سرخ مراجعه کنید و برای انجام جراحی کوچک کردن سینه‌ و داشتن سینه‌هایی متناسب و خوش‌فرم، خود را به متخصصین زیبایی مجرب ما بسپارید.

در کلینیک سیب سرخ، جراحی کوچک کردن سینه‌ یک عملیات ساده است، اما می‌تواند تاثیر زیادی بر اعتمادبه‌نفس شما داشته باشد، توانایی شما برای تحرک آزادانه و ورزش را افزایش ‌دهد و باعث اطمینان خاطر و احساس راحتی شما با بدن خود شود. بسیاری از مراجعان ما می گویند این عمل جراحی، تاثیرات مثبتی بر زندگی آن‌ها داشته است.

جراحی کوچک کردن سینه


جراحی کوچک کردن سینه معمولاً به عنوان یک عمل سرپایی و با استفاده از بیهوشی عمومی و یا تزریق آرام‌بخش داخل وریدی همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. جراح زیبایی پس از ایجاد برش با استفاده از یکی از روش‌هایی که در زیر توضیح خواهیم داد، بافت اضافی سینه، چربی و پوست اضافی را بر‌می‌دارد و قسمت نوک سینه / آرئول را به مکان بالاتری جابجا می‌کند. سپس بافت و پوست باقی‌مانده سینه، به شکل مناسب درآمده و با بخیه جذبی بسته می‌شود. همچنین در طی عمل، قسمت هاله دور نوک سینه (آرئول)، متناسب‌تر و کوچک‌تر می‌شود.

پس از گذراندن مدت کوتاهی در بخش ریکاوری تحت نظارت، شما می‌توانید در همان روز برای ادامه ریکاوری خود به خانه بروید. بعد از عمل، قفسه سینه شما پانسمان می‌شود و باید در خانه از سینه بند طبی استفاده کنید. در طی چند روز اول پس از عمل، باید احساس درد قابل توجهی را انتظار داشته باشید. جراح زیبایی برای شما داروی مسکن تجویز می‌کند تا در طول این دوره اولیه، احساس راحتی بیشتری داشته باشید. همچنین قرار دادن بسته‌های یخ به‌آرامی بر روی پانسمان می‌تواند به کاهش درد و ناراحتی شما کمک کند.

مقدار زمان مورد نیاز شما برای بهبود و ریکاوری بعد از جراحی کوچک کردن سینه، به سرعت التیام طبیعی شما و نیز به گستردگی عمل جراحی انجام شده بستگی دارد. شما در همان روز جراحی، قادر به بلند شدن و راه رفتن در اطراف خواهید بود، اما یک فرد بالغ و قابل اعتماد باید شما را در طول ۲۴ ساعت اول همراهی کند. اگرچه شما چند روز بعد از عمل جراحی، مجاز به دوش گرفتن هستید، اما برای لباس پوشیدن احتمالاً نیاز به کمک خواهید داشت. زیرا در روز اول، دامنه حرکت قفسه سینه و شانه‌های شما محدود خواهد بود.

گزینه‌های جراحی کوچک کردن سینه


متخصصین جراحی زیبایی می‌توانند یکی از چندین تکنیک‌ مختلف جراحی را هنگام انجام جراحی کوچک کردن سینه استفاده ‌کنند. روش مورد استفاده برای هر بیمار، بستگی به آناتومی سینه بیمار، نوع و مقدار بافتی که باید برداشته شود و نتیجه مورد نظر بیمار دارد.

لیپوساکشن برای جراحی کوچک کردن سینه

در موارد خاص، جراحی کوچک کردن سینه می‌تواند با استفاده از لیپوساکشن (به تنهایی) انجام شود.

مزایای استفاده از لیپوساکشن برای جراحی کوچک کردن سینه، کوتاه‌تر بودن مدت عمل، کمتر تهاجمی بودن عمل، اسکار غیر قابل مشاهده در سینه و نیز نتایج طولانی مدت آن است. بهترین کاندیدهای این عمل، کسانی هستند که نیاز و یا تمایل کمی تا متوسط برای کاهش اندازه سینه دارند، قابلیت ارتجاعی پوست آن‌ها خوب است و نیاز کمی (و یا عدم نیاز) به اصلاح افتادگی سینه دارند، همچنین کسانی که بزرگی سینه آن‌ها عمدتاً به دلیل وجود بافت چربی بیش از حد می‌باشد.

جراحی کوچک کردن سینه با برش عمودی یا "آب نبات چوبی"

بیمارانی که نیاز به کاهش متوسط اندازه سینه و رفع افتادگی قابل توجه سینه دارند، اغلب کاندیدهای خوبی برای جراحی با برش عمودی سینه‌ هستند. این عمل شامل دو برش است: یکی در اطراف لبه آرئول و یک برش دوم که به صورت عمودی از پایین آرئول به چین زیر سینه امتداد می‌یابد. این الگوی برش به جراح اجازه می‌دهد که چربی، پوست و بافت اضافی سینه را برداشته و سینه جدید کوچک‌تر را از داخل فرم دهد و سینه را به مکان بالاتر لیفت کند.

هرچند جراحی کوچک کردن سینه با برش عمودی، مقداری جای زخم بر روی سینه به‌جا می‌گذارد، اما این آثار محدود به بخش زیر نوک سینه است و بنابراین می‌تواند به راحتی در زیر سوتین یا تاپ پنهان شود.

برش T معکوس و یا "لنگری"

جراحی کوچک کردن سینه با برش T معکوس، شامل ۳ برش است: یکی در اطراف لبه آرئول، یکی به صورت عمودی از آرئول به سمت چین زیر سینه و یکی در امتداد چین زیر سینه. از آنجا که این روش به جراح اجازه می‌دهد که حداکثر میزان بافت اضافی را بردارد و شکل‌دهی مجدد سینه را انجام دهد، جراحان معمولاً از این روش برای بیمارانی استفاده می‌کنند که نیاز به کاهش عمده اندازه سینه و یا افتادگی قابل توجه سینه و یا اصلاح عدم تقارن آن‌ها را دارند.

اسکار ناشی از برش T معکوس و یا جراحی لنگری کوچک کردن سینه، شبیه به اسکار ناشی از برش عمودی است، به اضافه یک اسکار باریک دیگر که در امتداد چین زیر سینه ایجاد می‌شود. با مراقبت‌های مناسب، این اسکارها معمولاً به‌طور قابل توجهی نسبت به سال اول پس از عمل جراحی، محو می‌شوند و به‌راحتی توسط لباس، حتی یک تاپ شنا پنهان می‌شوند.

مزایای عمل جراحی جراحی کوچک کردن سینه


مزایای اصلی آن داشتن سینه‌های کوچک‌تر، سبک‌تر و سفت‌تر است. پس از این عمل، سینه‌های شما تناسب بیشتری با بقیه بدنتان خواهد داشت. به دنبال آن، دیگر هیچ درد و ناراحتی فیزیکی مانند کمردرد و درد گردن را تجربه نخواهید کرد. همچنین آرئول (هاله سینه) شما کوچک‌تر و متناسب‌تر خواهد شد.

یکی از نتایج این عمل، تغییرات چشمگیری است که در ظاهر فیزیکی شما بوجود می‌آید. دیگر می‌توانید لباس‌های بهتر و برازنده‌تر برای اندام خود بپوشید. دیگر درد و ناراحتی‌های فیزیکی را تجربه نخواهید کرد و یا مجبور به تحمل نظرات ناخوشایند دیگران برای اندازه سینه خود نخواهید بود. این موضوع معمولاً یک مسئله خاص و نگران‌کننده برای دختران نوجوان است.

از مزایای دیگر این عمل، بهبود آسم است. اگر شما مبتلا به آسم هستید، اصلاح اندازه و شکل سینه‌ها به بهبود و درمان آسم شما کمک می‌کند. اگر تاکنون دچار سوزش پوست، مشکلات تنفسی و یا فرورفتگی شانه ناشی از بند سوتین خود بوده‌اید، پس از این عمل، تمام این عوارض ناپدید خواهد شد.

 مدت زمان بهبودی بعد از عمل کوچک کردن سینه چقدر است؟


مدت زمان بهبودی، از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر افراد نیاز به ۲ - ۳ هفته مرخصی و استراحت بعد از عمل جراحی سینه دارند. گاهی اوقات مقداری تورم و ناراحتی بلافاصله بعد از عمل جراحی وجود دارد که با مصرف داروی مسکن، قابل کنترل خواهد بود. توصیه می‌شود که چهار تا شش هفته پس از عمل جراحی سینه، سینه بند طبی بپوشید و تا یک ماه بعد از عمل، تنها کارهای روزانه و سبک را انجام دهید.

جراحی کوچک کردن سینه چه مدت طول می‌کشد؟


این عمل، ۲ و نیم الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و معمولاً نیاز به یک شب بستری در یکی از بیمارستان‌های خصوصی ما دارد.

هزینه جراحی کوچک کردن سینه چقدر است؟


هزینه این جراحی ممکن است بسیار متفاوت باشد. هزینه‌های دریافتی متخصص برای جراحی کوچک کردن سینه بستگی به تجربه جراح و نیز محل مطب او دارد. بسیاری از جراحان پلاستیک، طرح‌های تأمین مالی را به بیماران خود ارائه می‌دهند، بنابراین با اطمینان خاطر نسبت به این جراحی اقدام کنید.