رفع و درمان چاقی و ایجاد لاغری موضعی (شکم، پهلو، بازو و ران)

weight_loss_01_howtwoguide-com_

اگر علیرغم انجام ورزش و رژیم مداوم و مصرف غذاهای سالم نمی‌توانید به سایز ایده آل بدن خود دست پیدا کنید؛ فقط مشکل شما نیست. ما در کلینیک تخصصی زیبایی سیب سرخ به افراد مختلف با هر نژاد و در هر سنی که از عدم توانایی خود برای رسیدن به اندام مطلوب سرخورده شده و ظاهر با طراوت و جوان خود را به مرور زمان از دست داده‌اند، کمک می‌کنیم. صرف نظر از دلیل تمایل شما برای دستیابی به سایز ایده آل، روش‌های لاغر سازی موضعی می‌تواند به شما در رسیدن به ظاهر مطلوبتان کمک کند.

شما به شدت برای عضله‌سازی در بدن خود تلاش می‌کنید اما پوست یا بافت چربی اضافی باعث می‌شود تا عضلات شما نتوانند خود را نشان دهند و شما چاق و دارای اندام نامتناسب به نظر می‌رسید. حتی اگر شما روزانه ورزش کنید  و رژیم لاغری برای شکم و پهلو  داشته باشید ممکن است از داشتن باسن و ران‌هایی نامتناسب و افتاده رنج ببرید. اگر ظاهر و سایز اندام شما به هر یک از دلایل زیر اثر نامطلوبی بر شما دارد می‌توانید از متخصصان کلینیک سیب سرخ کمک بگیرید:

  • افزایش سن و شل شدن و افتادگی پوست
  • وجود پوست اضافی پس از کاهش وزن شدید
  • چربی‌های انباشته شده سرسخت و مقاوم

صرف نظر از دلیل شما برای نیاز به تغییر سایز بدن، لاغری موضعی (لاغری شکم، پهلو، بازو و ران) می‌تواند به شما در داشتن کمر و شکم خوش‌اندام که در باشگاه هرگز نخواهید توانست به آن دست یابید، کمک کند.

روش‌های لاغری موضعی


روش‌های متعددی برای لاغری موضعی شکم، پهلوها، بازو و ران وجود دارد که می‌تواند به شما در رسیدن به ظاهری جوان‌تر و سالم‌تر در مناطقی از بدن که دارای چاقی موضعی است، کمک کند. برخی از این عمل‌ها عبارتند از:

کول اسکالپتینگ

10

کول اسکالپتینگ یک تکنولوژی پیشرفته برای لاغری موضعی شکم و دیگر نواحی بدن است که به شما در از بین بردن چربی‌های اضافی کمک می‌کند. کول اسکالپینگ سردترین و خلاقانه‌ترین روش غیر جراحی برای از بین بردن برآمدگی‌های ناشی از چربی‌های مقاوم و سرسخت بدن است. این تکنولوژی انقلابی سلول‌های چربی ناخواسته را در نواحی هدف سرد کرده و برآمدگی‌های آن ناحیه را به شکلی طبیعی و قابل توجه کاهش می‌دهد.

در خلال درمان چه اتفاقی می افتد؟

در ابتدا ما دستگاه را روی بدن در محل مورد نظر قرار می‌دهیم. دستگاه، ناحیه مورد نظر را بین دو پاتل سرد می‌کشد و احساس مکش و فشار شدیدی در آن ناحیه حس می‌شود. کشش زیاد برای اطمینان از سرد شدن مؤثر بافت‌های تحت درمان است. شما در حین عمل با آسودگی استراحت می‌کنید. بسیاری از بیماران مطالعه می‌کنند، با موبایل خود کار می‌کنند یا حتی به خواب می‌روند. بهره بری از مزایای لاغری با آر اف متناسب با نیاز بیمار یک ساعت یا بیشتر به طول می‌انجامد.

لیپوساکشن

11

لیپوساکشن که به آن لیپکتومی هم گفته می‌شود یک روش جراحی برای برداشتن چربی‌های انباشته شده و تغییر سایز قسمت خاصی از بدن است. لیپوساکشن ممکن است به تنهایی یا همراه با عمل‌های جراحی زیبایی دیگر انجام شود.

عمل لیپوساکشن چگونه انجام می‌شود؟

متخصص در خلال عمل لیپوساکشن شکم، بازو و یا دیگر قسمت های بدن، ابتدا یک شکاف کوچک در نزدیکی ناحیه‌ای که باید چربی‌های آن برداشته شود ایجاد می‌کند، سپس کانول (لوله کوچک تو خالی) که به یک دستگاه مکش وصل شده را در آن قرار می‌دهد. پزشک با مکش تدریجی و عقب و جلو کردن آهسته کانول، چربی اضافی را بر می‌دارد. در صورت لزوم پوست اضافی نیز برداشته می‌شود. در نهایت پزشک با بخیه محل شکاف عمل را می‌بندد.استفاده از لیپوماتیک برای لاغری موضعی بسیار موثر است.

چه انتظاری از عمل لیپوساکشن می‌رود؟

با رعایت دقیق دستورالعمل پیش از جراحی که پزشک به شما می‌دهد می‌توانید عوارض لیپوساکشن پس از عمل را به حداقل برسانید. به شما دستورالعمل خاصی برای آماده شدن قبل از عمل ارائه می‌شود که شامل راهنمایی لازم برای خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات است و از شما خواسته خواهد شد تا از مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین که می‌تواند در توانایی بدن برای جلوگیری از خونریزی اختلال ایجاد کند، اجتناب کنید.

عمل لیپوماتیک، یا به‌اصطلاح رایج‌تر لیپوساکشن بدون درد ، نوعی از لیپوساکشن است که با تجربه نوعی احساس غلغلک در اطراف ناحیه هدف توسط بدن، این تصور را برای بدن ایجاد می‌کند که هیچ دردی وجود ندارد. خصیصه ایمن روش لیپوماتیک حصول اطمینان از آسیب ندیدن بافت‌های غیر چرب است. در این روش از هیچ منبع گرمایی یا اولتراسوندی استفاده نمی‌شود. در روش پیکر تراشی لیپوماتیک استفاده از انرژی مادون صوت این اطمینان را به وجود می‌آورد که بافت‌های سالم برای جمع شدن بهتر پوست دست نخورده باقی می‌مانند. لاغری موضعی با لیپوماتیک مورد تأئید FDA به‌اندازه لیپوساکشن سنتی برای حذف چربی و زیباسازی فرم بدن مؤثر است.

اسمارت لیپو

یک جایگزین برای لیپوساکشن سنتی، استفاده از روش اسمارت لیپو (SMARTLIPO) است که در آن به کمک انرژی لیزر چربی‌ها استخراج می‌شوند و از زمان بستری پس از عمل هم کاسته می‌شود. اسمارت لایپو چربی‌های ناخواسته را در شکم، ران‌ها، بازوها، گردن، باسن و هر جای دیگر از بدن هدف قرار می‌دهد و برای لاغری شکم و پهلو و همچنین لاغر کردن ساق پا بسیار موثر است.

سلولاز

درمان ضد سلولیتی سلولاز  (Cellulaze) می‌تواند به شما در دستیابی به یک پوست لطیف و مطلوب کمک کند. ما مفتخریم که این درمان لیزری مطمئن و بی‌خطر را ارائه ‌دهیم که نتایج بادوامی داشته و می‌تواند به شما احساس جوانی و اعتماد به نفس ببخشد.

عمل سلولاز چگونه انجام می‌شود؟

عوامل ژنتیکی، افزایش سن و تغییرات وزنی شدید می‌تواند باعث ایجاد سلولیت شوند که با ورزش کردن و گرفتن رژیم‌های غذایی کم نمی‌شود. وقتی که نوارهای بافت‌های همبند در زیر سطح پوست سفت می‌شوند، سلول‌های چربی بین آنها بزرگ‌تر شده و به سمت بیرون می‌آیند و باعث می‌شوند تا پوست به طور قابل مشاهده‌ای ناهموار شود.

سلولاز این نوارهای بافت همبند را هدف قرار داده تا پوست ضخیم‌تر شده و قابلیت ارتجاعی آن افزایش یابد و در نتیجه آن، پوست هموارتر، لطیف‌تر و انعطاف‌پذیرتر به نظر برسد.

در ابتدا پزشک نواحی مورد درمان را با استفاده از یک ماژیک علامت‌گذاری می‌کند. سپس ناحیه مورد درمان تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد تا در حین عمل شما درد و ناراحتی کمتری احساس کنید و به دنبال آن چند شکاف کوچک در نزدیکی ناحیه تحت درمان ایجاد می‌شود. پس از ایجاد شکاف، فیبر لیزری سلولاز (که SideLaze3D نامیده می‌شود) به وسیله یک لوله کوچک که کانول نامیده می‌شود، درون شکاف قرار داده می‌شود. انرژی آزاد شده توسط SideLaze3D نوارهای بافتی که پوست را به سمت پایین کشیده و رها می‌کند و برآمدگی‌ها را هم سطح دیگر نقاط می‌کند. در طول این مدت، انرژی لیزر تولید کلاژن که پروتئینی است که باعث جوان شدن و ارتجاعی شدن پوست می‌شود را تحریک می‌کند. یکی دیگر از اثرات این عمل این است که برخی از چربی‌ها به مایع تبدیل شده و درنهایت از زیر پوست خارج می‌شوند. این عمل بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا به طور کامل انجام شود.

جراحی زیبایی شکم (تامی تاک)

تامی تاک یا ابدومینوپلاستی یک روش لاغری موضعی شکم است که در آن پوست و چربی اضافی دیواره شکم برداشته می‌شود. با این عمل عضلات شکم سفت شده و با درمان چاقی شکم ، شکم باریک‌تر و خوش‌فرم‌تر به نظر می‌رسد. این عمل ممکن است در زنان با پوست اضافی یا پوست کشیده شده پس از زایمان انجام شود. همین طور ممکن است این عمل در افرادی که به یک باره وزن زیادی کم کرده‌اند نیز انجام شود. با انجام عمل ابدومینوپلاستی ظاهر پوست اضافی بهبود می‌یابد.

عمل جراحی لیفت بدن

عمل جراحی لیفت بدن می‌تواند در هرنقطه از بدن که پوست اضافی دارد، انجام شود. لیفت قسمت تحتانی بدن ترکیبی از لیفت‌های داخلی ران، خارجی ران، کشاله ران و باسن است. همچنین لیپوساکشن شکم باعث سفت شدن قسمت زیرین شکم می‌شود. ابدومینوپلاستی جانبی برای لیفت قسمت خارجی ران و ناحیه باسن همراه با برداشتن پوست اضافی به منظور لاغری شکم انجام می‌شود. برای بیمارانی که قسمت بالایی بازوها پوست اضافی زیادی دارد و نمی‌توانند عمل لیپوساکشن را انجام دهند، لیفت بالای بازو می‌تواند گزینه مناسبی باشد. با این عمل چربی و پوست آویزان برداشته شده و مانند بافت‌های عمیق‌تر سفت می‌شود. عمل‌های دیگر مانند لیفت سینه، پروتز سینه یا تامی تاک می‌تواند همراه با عمل لاغری موضعی انجام شود.

لیفت ران

اگر پوست شل و آویزان ران‌ها باعث شده که از ظاهر خود ناراضی باشید، لیفت ران می‌تواند به شما کمک کند. ما برای برداشتن و حذف پوست شل و آویزان و سفت کردن بافت‌های باقی مانده، لیفت ران را توصیه می‌کنیم.

عمل جراحی تایوپلاستی یا لیفت ران، پوست اضافی و بافت چربی را از ران‌های شما برداشته تا ران‌ها به شکلی مطلوب دست یابد. برخی مواقع با افزایش سن یا کاهش زیاد وزن، پوست شل و آویزان می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا شما سنگین‌تر، پیرتر و با اندامی نامتناسب‌تر از آنچه واقعاً هستید به نظر برسید. در حالی که ورزش می‌تواند به بهبود حجم عضلات شما کمک کند اما نمی‌تواند پوست شل را سفت و محکم کند. در برخی موارد، چربی‌های انباشته به سادگی به رژیم‌های غذایی و ورزش واکنش نشان نمی‌دهد. با لیفت ران می‌توان پوست اضافی یا چربی را برداشت تا ظاهر مطلوب به دست آید.

لیفت بازو

12

بازوهای خوش‌فرم به خصوص در لباس‌های آستین کوتاه می‌تواند در بهبود ظاهر شما مؤثر باشد. متاسفانه قسمت بالایی بازو اولین جایی است که علائم پیری را در بدن نشان می‌دهد. کاهش شدید وزن نیز می‌تواند باعث شل شدن پوست این ناحیه از بدن شود.

در خلال لیفت بازو که به آن براکیوپلاستی هم اتلاق می‌شود متخصصین ما پوست و چربی اضافی را از قسمت بالای بازو را برمی‌دارند. روش‌های جراحی متعددی وجود دارد که می‌تواند به کار برده شد. این تکنیک‌ها به محل شکاف و حجم بافتی که باید برداشته شوند، بستگی دارد.

هایفوتراپی (درمان با امواج مافوق صوت متمرکز با شدت بالا) روشی غیرجراحی برای لاغری و کاهش چربی است. هایفو لاغری بدن چربی اضافی را با تکنولوژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای همیشه از بین می‌برد. تکنولوژی هایفو انرژی اولتراسوند متمرکز را به موضع درمان می‌رساند و به این ترتیب ناحیه مورد نظر به طور مستقیم و به روشی موثر لاغر می‌شود.