تزریق چربی (صورت، سینه و باسن) و مزایا

251169.39844a60bdb3e708ca80199fe490fc72

تزریق چربی در کلینیک زیبایی تخصصی سیب سرخ راه‌حلی طبیعی برای جوانسازی ناحیه‌های خاصی از بدن، زیباسازی آن‌ها و برجسته ساختن‌شان است. چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و به بخش‌های مورد نظر انتقال داده می‌شود. اگر می‌خواهید حجم بخشی از بدن را به نحوی طبیعی افزایش دهید، عمل تزریق چربی در کلینیک سیب سرخ می‌تواند خواسته‌تان را برآورده سازد. عمل‌های زیر در این کلینیک انجام می‌شود:

 • تزریق چربی در صورت
 • پروتز سینه با تزریق چربی
 • تزریق چربی در دست
 • پروتز باسن با تزریق چربی

عمل تزریق چربی، سینه‌ها و باسن را به شکلی طبیعی دوباره برجسته و خوش‌فرم می‌سازد. به علاوه ما در کلینیک سیب سرخ عمل تزریق چربی ضد پیری را در صورت و دست و ناحیه‌هایی از بدن انجام می‌دهیم که چربی‌شان در اثر بالا رفتن سن کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است. تیم پزشکی ما به پشتوانه دانش، مهارت و تجربه به دست آمده از انجام صدها عمل موفق، مراقبت تخصصی را از بیمار به عمل می‌آورد.

در عمل تزریق یا انتقال چربی با استفاده از لیپوساکشن، چربی بخشی از بدن خارج و سپس برای افزایش حجم در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. چربی اضافی از بخش‌هایی مانند شکم، فک، ران یا باسن استخراج می‌شود و سپس به گونه‌ای پاکسازی و آماده‌سازی می‌شود که سلول‌های چربی جدا شود. در مرحله بعد چربی در ناحیه‌های مورد نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی نسبت به دیگر روش‌های پیکرتراشی مزایای بیشتری دارد، چون سلول‌های چربی از بدن خود بیمار گرفته می‌شود و احتمال بروز حساسیت به صفر می‌رسد. باسن و صورت بخش‌هایی از بدن هستند که بیشترین عمل‌های تزریق چربی بر روی آن‌ها انجام می‌شود.

موارد استفاده تزریق چربی


از اهداف تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیباسازی خطوط شکل‌دهنده صورت و جوانسازی صورت و رفع چین و چروک صورت
 • بزرگ کردن سینه به صورت طبیعی و بدون استفاده از پروتز
 • بالا بردن و خوش فرم کردن باسن (لیفت باسن برزیلی و بزرگ کردن باسن)
 • اصلاح نقص‌های مادرزادی
 • بهبود و ترمیم نتایج بازسازی سینه پس از جراحی ماستکتومی (برداشتن سینه)
 • بزرگ کردن سینه در کنار استفاده از پروتز
 • پرتر نشان دادن دست و بخشیدن ظاهری جوان به دستان چروکیده

چگونگی انجام عمل تزریق چربی در کلینیک سیب سرخ


با توجه به ناحیه تحت درمان عمل تزریق چربی با بهره‌گیری از تکنیک‌های متفاوت انجام می‌شود؛ برای مثال برای درمان صورت و دست حجم کمی از چربی، برای بهبود ناحیه سینه حجم متوسط و برای بزرگ کردن باسن و سینه بدون استفاده از پروتز، حجم بالایی از چربی مورد نیاز است. شکم، ران و پهلو ناحیه‌های اهدا کننده رایج چربی هستند. چنانچه میزان چربی مورد نیاز اندک باشد، چربی با دست و چنانچه میزان چربی لازم زیاد باشد، چربی با به کارگیری دستگاه لیپوساکشن تخلیه می‌شود. چربی زیست‌پذیر به آرامی از مایع و دیگر مواد غیرضروری جدا می‌شود. چربی تغلیظ شده مجدداً با کانولاهای بسیار ظریف در ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود تا حداکثر چربی استخراج شده حفظ شود.

آمادگی پیش از عمل تزریق چربی

متخصصان کلینیک سیب سرخ دستورات لازم را در خصوص آمادگی پیش از عمل در اختیار بیمار قرار می‌دهند. مصرف دخانیات یا داروهای ضد التهاب مانند آسپرین باید از حداقل ۴ هفته قبل از عمل متوقف شود، چون این مواد مانع جریان یافتن خون در پوست می‌شود و فرایند التیام را مختل می‌سازد.

تزریق چربی

سینه

استفاده از پروتزهای سیلیکونی یا آب نمکی در گذشته یگانه راه‌حل بزرگ کردن سینه به شمار می‌آمد. بیماران غالباً از نتایج عمل راضی بودند، بااین حال برخی بیماران تمایل نداشتند تا جسمی خارجی در بدن‌شان قرار داده شود یا ترجیح می‌دادند از این نوع پروتزها استفاده نکنند. تزریق چربی سینه روشی جایگزین با حداقل تهاجم برای پروتز سینه است.

تزریق چربی به سینه روشی ایمن برای افزایش طبیعی حجم است بدون آن که زخم بزرگی روی بدن ایجاد شود و جای زخم ناخوشایندی باقی بماند. چربی مورد استفاده طی عمل همزمان لیپوساکشن تخلیه می‌شود و در پوست سینه‌ای که به طور موضعی بی‌حس شده است، تزریق می‌شود. چربی تزریق شده سینه را حدود یک سایز بزرگتر می‌کند. البته این عمل برای تمام بیماران مناسب نیست و افرادی که می‌خواهند افزایش حجم چشمگیری در سینه ایجاد کنند، باید به جراحی سنتی پروتز سینه روی بیاورند.

صورت

چربی تخلیه شده با انجام عمل لیپوساکشن در ناحیه مورد نظر صورت تزریق می‌شود تا چین و چروک‌ها از بین برود و بخش درمان شده برجسته‌تر شود. لب، گودی زیر چشم، خط خنده (چروک عمیق اطراف دهان) و چین‌های پیشانی بخش‌هایی هستند که بیشترین تزریق‌ها روی آنها انجام می‌شود، به علاوه این عمل برای بزرگ کردن چانه نیز مفید است.

باسن/ لیفت باسن برزیلی

تزریق چربی در باسن باعث می‌شود تا باسن انحنا بیشتری بیابد و خوش فرم‌تر و برجسته‌تر شود. از تزریق چربی در باسن با اصطلاح گلوتوپلاستی یا لیفت برزیلی باسن نیز یاد می‌شود. بیماران باید پس از عمل تا چند روز از انجام فعالیت‌های معمول خودداری کنند و حدود ۶ هفته گن فشرده کننده مخصوص به تن کنند.

دوران بهبود

صورت و دست

عوارض تزریق چربی به صورت بسیار ناچیز است. بیماران پس از عمل مرخص می‌شوند و از آنها خواسته می‌شود سر یا دست را زمان استراحت بالا بگذارند. استفاده از کمپرس یخ برای صورت یا دست توصیه نمی‌شود. ورم و کبودی موقت دور از انتظار نیست، و بیماران باید برای تسکین درد پس از عمل مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنند.

سینه و باسن

بیمار باید پس از تزریق چربی در باسن و تزریق چربی به سینه  دو هفته استراحت کند و مرخصی بگیرد تا بتواند نشستن و فعالیت‌های خود را به منظور حفظ چربی منتقل شده محدود کند. آمادگی و برنامه‌ریزی مناسب دوران بهبود برای موفقیت عمل حیاتی است.

دوران بهبود پس از تزریق چربی در سینه نسبتاً کوتاه است، ضمناً بخشی که عمل لیپوساکشن بر روی آن انجام شده نیز باید التیام بیابد. بیمار باید پس از عمل از سینه‌بندهای مخصوص استفاده کند. در مجموع بیماران می‌توانند روال زندگی معمول خود را پس از ۲ تا ۳ هفته از سر بگیرند، اما بهتر است تا ۶ هفته از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش‌های "چربی سوز" خودداری کنند.

مزایای پیوند و تزریق چربی


مزایای پیوند و تزریق چربی شامل موارد زیر است:

 • تزریق چربی در درازمدت نسبت به ژل‌های سنتزی مقرون به صرفه‌تر است.
 • تزریق چربی علاوه بر افزایش قابل ملاحظه حجم و برجستگی ناحیه مورد نظر، کیفیت و بافت پوست را نیز به دلیل وجود سلول‌های ریشه‌ای در چربی بهبود می‌دهد.
 • دستاورد عمل، جوان‌تر شدن ۵ تا ۱۰ ساله ناحیه تزریق شده است.
 • طبیعی بودن نتایج
 • دوران بهبود این عمل بسیار کوتاه است و بیمار همان روز عمل به خانه بازمی‌گردد و پس از چند روز استراحت می‌تواند اکثر فعالیت‌ها را انجام دهد.
 • نیازی به بیهوشی ندارد و بی‌حسی موضعی کفایت می‌کند.
 • می‌توان این عمل را در کنار لیپوساکشن انجام داد.

متقاضیان ایده‌آل تزریق چربی


اگر وجود ناحیه‌های صاف و بدون برجستگی یا فرورفتگی‌های ناخوشایند روی صورت و بدن ناراحت‌تان می‌کند، با پزشک معالج خود در مورد تزریق چربی مشورت کنید. این عمل پرطرفدار، مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، برای بزرگ کردن اجزاء صورت و برجسته‌تر و سفت‌تر کردن باسن انجام می‌شود و از این نظر جایگزین مناسبی برای پروتز باسن محسوب می‌شود که پروتزها گاهی اوقات باعث ناراحتی بیمار می‌شوند و عملکرد وی را مختل می‌سازند. به کمک تزریق چربی می‌توان باسن صاف را تبدیل به باسنی خوش فرم و برجسته با اندازه و شکل مناسب کرد و خوش اندامی را برای بیمار به ارمغان آورد.

متقاضی ایده‌آل تزریق چربی باید دارای عضله‌ها و بافت سالم بوده و مبتلا به هیچ گونه بیماری کشنده یا عارضه‌ای نباشد که فرایند التیام را مختل سازد. به علاوه شرط اصلی انجام این عمل مانند تمام جراحی‌های پلاستیک داشتن انتظارها و اهداف واقع بینانه است.

هزینه تزریق چربی


هزینه کلی عمل تزریق چربی موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

 • حق الزحمه پزشک
 • هزینه اتاق عمل و تجهیزات جراحی
 • هزینه بیهوشی
 • داروهای تجویز شده
 • گن مخصوص پس از جراحی

بدیهی است که رضایت نهایی از نتایج عمل تزریق چربی در صورت تنها وابسته به هزینه عمل نیست و نباید به بهای هزینه کمتر کیفیت نتایج را به خطر انداخت. پزشکان باتجربه و آموزش دیده کلینیک نهایت تلاش خود را به کار می‌بندند تا نتایج مورد انتظار از عمل تزریق چربی به دست آید.