بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

شما قطعا در مورد روش کاشت پروتز سینه که برای بهبود سایز و فرم سینه انجام می‌شود، چیزهایی شنیده اید،  اما یکی از تکنیک‌های جدیدتری که برای این منظور انجام می‌شود، تزریق چربی به سینه است. به طور کلی، روش تزریق چربی برای بسیاری از عمل‌های زیبایی و به خصوص عمل زیبایی سینه به کار می‌رود و موجب بهبود فرم بدن در ناحیه مورد نظر و افزایش حجم آن می‌شود. پزشکان کلینیک تخصصی سیب سرخ می‌توانند با تقبل هزینه تزریق چربی را با تزریق چربی به سینه، به طور همزمان انجام دهند تا ظاهر سینه‌ها را به شکلی کاملا طبیعی و بدون استفاده از پروتز سینه، بهبود دهند. در صورتی که به جای جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز ، روش تزریق چربی در سینه را انتخاب کنید، در مقایسه با روش کاشت پروتز، سینه‌های شما بافت نرم تری خواهند داشت و شما احساس طبیعی‌تری نسبت به سینه‌های خود خواهید داشت.

اگر همیشه دوست داشته‌اید سینه‌های بزرگتر، برجسته‌تر و خوش‌فرم‌تری داشته باشید، روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، یک روش جایگزین مناسب به جای جراحی کاشت پروتز سینه است. با کمک مهارت و تجربه بالای پزشکان زیبایی در کلینیک زیبایی- تخصصی سیب سرخ، شما می‌توانید بدون نیاز به جراحی کاشت پروتز‌های ژل سیلیکونی، فرم و اندازه‌ی سینه‌های خود را به شکلی کاملا طبیعی بهبود دهید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم که با روشی کاملا طبیعی، ظاهر خود را زیباتر کنید.
در صورتی که تمایل دارید بدانید که روش تزریق چربی به سینه برای شما مناسب هست یا خیر، می‌توانید با ما تماس بگیرید و یک وقت قبلی برای مشاوره تنظیم کنید.

نحوه تزریق چربی به سینه در کلینیک سیب سرخ


جلسه‌ی تزریق ژل در سینه

در جلسه‌ی مشاوره در کلینیک سیب سرخ شما در مورد سایز و فرم دلخواه سینه‌های خود صحبت می‌کنید و سپس پزشک شما تصمیم می‌گیرد که تقبل قیمت تزریق چربی برای شما انتخاب مناسبی هست یا خیر. در صورتی که شما کاندید مناسبی برای تزریق چربی در سینه و لیفتینگ سینه باشید، می‌توانید برای جلسه‌ی تزریق چربی در سینه وقت قبلی تعیین کنید. تزریق چربی در اتاق ویژه‌ی درمان‌های سرپایی در کلینیک ما انجام می‌شود. این عمل با استفاده از بیهوشی عمومی‌انجام می‌شود و بنابراین در حین انجام آن شما خواب هستید و هیچ دردی احساس نمی‌کنید.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی شامل دو مرحله می‌شود. مرحله‌ی استخراج چربی (از ناحیه دیگری از بدن) و مرحله‌ی تزریق چربی (در سینه‌ها). چربی مورد نیاز برای انجام این عمل به کمک سرنگ مخصوص و با تکنیک مشابه لیپوساکشن از بدن استخراج می‌شود. این چربی باید طی مراحلی برای تزریق در سینه آماده شود. برای آماده‌سازی چربی و غنی‌سازی آن، لیپید‌ها و مایعات اضافی (که همراه با چربی بیرون کشیده می‌شوند) از مایع اولیه که از بدن استخراج شده، جدا می‌شوند و بنابراین چربی موجود در این مایع غنی‌سازی شده و از دیگر مایعات جدا می‌شود. غنی‌سازی چربی احتمال تزریق مواد ناخواسته دیگر را کاهش می‌دهد و از طرف دیگر احتمال ماندگاری چربی‌های تزریق شده را بالا می‌برد، چرا که هرچه قدر ماده تزریق شده غنی‌تر باشد و حاوی سلول‌های چربی سالم بیشتری باشد، عملکرد سلول‌های چربی در ناحیه تزریق شده بهتر و نتایج تزریق چربی موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.

بعد از مرحله‌ی غنی‌سازی، چربی به دست آمده توسط چندین تزریق کوچک در نواحی مختلف سینه، به سینه‌ها انتقال داده می‌شود. تزریق‌ها در ناحیه بین قفسه سینه و پوست سینه‌ها انجام می‌شود. درست مانند یک ماتریس سه بعدی، پزشک شما با تزریق‌های کوچک و مرحله به مرحله، با دقت به سینه‌ی شما فرم می‌دهد تا آن را به شکل دلخواه در بیاورد.

بعد از جلسه‌ی تزریق چربی

تزریق چربی یک روش کم تهاجمی‌است و انجام آن نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد. البته ممکن است انجام این عمل، نسبت به روش بزرگ کردن سینه با پروتز بیشتر طول بکشد، چرا که در این روش لازم است در ابتدا چربی مورد نظر از بدن استخراج شده و غنی‌سازی شود و این مرحله معمولا بین ۲ تا ۳ ساعت زمان می‌برد. مدت زمان مورد نیاز برای استخراج و غنی‌سازی چربی به میزان چربی مورد نیاز برای تزریق در سینه بستگی دارد.

دوره‌ی ریکاوری بعد از تزریق ژل در سینه، در مقایسه با روش کاشت پروتز، بسیار آسان‌تر سپری می‌شود. بعد از تزریق چربی در سینه، طی چند هفته شما شاهد بهبود تدریجی فرم سینه‌های خود خواهید بود، چرا که چربی تزریق شده به تدریج به بخشی از بافت سینه‌ی شما تبدیل می‌شود. نتایج نهایی تزریق ژل در سینه بعد از گذشت ۶ ماه مشخص خواهند شد. ظاهر برجسته و فرم بهبود یافته‌ی سینه‌های شما، تا زمانی که وزن خود را ثابت نگه دارید، ماندگار خواهد بود.

مزایای بزرگ کردن سینه‌ها با تزریق چربی


یکی از بزرگ‌ترین مزایای تزریق چربی در سینه این است که برای بزرگ کردن سینه‌ها از بافت طبیعی بدن خودتان استفاده می‌شود. به بیان ساده‌تر این روش، طبیعی‌ترین روش جایگزین برای کاشت پروتز سینه می‌باشد. علاوه بر این این روش دیگر با خطراتی مانند تغییر شکل یا پاره شدن پروتز همراه نیست.

تزریق چربی در سینه، دو نتیجه‌ی همزمان برای شما دارد: در عین حال که سینه‌های شما زیباتر و برجسته‌تر می‌شود، چربی‌های موضعی در نواحی دیگر بدن شما نیز از بین می‌روند و بدن شما فرم زیباتری پیدا می‌کند.  معمولا تزریق چربی در سینه برای زنانی انجام می‌شود که سینه‌های کوچکی دارند. اما این روش همچنین راه‌حل مناسبی برای بیمارانی است که به علت ابتلا به سرطان به تازگی عمل تخلیه سینه را انجام داده‌اند یا بیمارانی که قبلا عمل کاشت پروتز را انجام داده‌اند اما با مشکلاتی مانند تغییر شکل و بدفرمی‌ ایمپلنت روبه‌رو شده‌اند. در این موارد، تزریق چربی در سینه می‌تواند با پر کردن فضای بین ایمپلنت و بافت سینه، ظاهر کلی سینه‌ها را بهبود دهد. 

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی در سینه


ایده‌آل‌ترین کاندید‌های این عمل، زنانی هستند که در بدن خود دارای نواحی با میزان چربی اضافی هستند اما سینه‌های کوچکی دارند و خواستار بزرگ کردن سینه و فرم سینه‌ی خود و در عین حال کاهش چربی‌های موضعی در نواحی دیگر بدن خود هستند.  به طور کلی، با روش تزریق چربی در سینه می‌توان سایز سینه را یک تا ۱٫۵ واحد افزایش داد.

علاوه بر این، بیمارانی که  قبلا جراحی کاشت پروتز سینه را انجام داده‌اند اما به دلیل بالا رفتن سنشان، یا انقباض کپسولی در اطراف پروتز یا بروز عوارض دیگر، نمی‌خواهند دیگر در سینه‌های خود پروتز داشته باشند، کاندید‌های مناسبی برای تزریق چربی در سینه هستند. برای این دسته از افراد که می‌خواهند از دست پروتز‌های سینه خود خلاص شوند اما همچنان سینه‌های برجسته و زیبایی داشته باشند، بهترین گزینه، خارج کردن پروتز سینه، انجام لیپوساکشن (در ناحیه دیگری از بدن) و تزریق چربی به سینه و احتمالا انجام لیفت سینه می‌باشد.

عوارض جانبی احتمالی تزریق چربی در سینه


هر چند عوارض جانبی این روش در مقایسه با جراحی پروتز سینه ، بسیار کمتر است، اما این روش نیز با برخی عوارض جانبی احتمالی همراه است. برخی از این عوارض عبارتند از:

  • تشکیل بافت‌های بر آمده در سینه
  • ناهمواری سینه
  • عدم تقارن سینه‌ها
  • آتروفی چربی
  • تشکیل بافت فیبروزی در سینه که در ماموگرافی تشخیص داده می‌شود
  • عفونت
  • تشکیل کیست در سینه

که زیر نظر کارد مجرب کلینیک سیب سرخ این خطرات به کمترین میزان خود خواهد رسید.

هزینه‌ی بزرگ کردن سینه‌ها با تزریق چربی


 به طور کلی هنگامی‌که قصد دارید برای انجام جراحی‌های زیبایی و جراحی بزرگ کردن سینه ، یک پزشک را انتخاب کنید، نباید مسئله‌ی هزینه جزء مسائل تعیین کننده در این مورد باشد. این موضوع خصوصا در مورد عمل زیبایی سینه با تزریق چربی، اهمیت بسیار بیشتری دارد، چرا که انجام این عمل به مهارت بسیار بالایی نیاز دارد.

تنها پزشکانی باید برای بزرگ کردن سینه انتخاب شوند که در انتخاب محل مناسب برای گرفتن چربی و سپس انتخاب بهترین محل برای تزریق آن، دارای تجربه و مهارت کافی باشند.

هزینه‌ی تزریق چربی در سینه، در مناطق مختلف و بین پزشکان مختلف، متفاوت است. به طور کلی هزینه بزرگ کردن سینه با تزریق چربی از عمل کاشت پروتز بیشتر است، چرا که انجام این عمل به زمان بیشتری نیاز دارد، همراه با لیپوساکشن انجام می‌شود و به مهارت و توانایی بسیار بالاتری نیاز دارد.