بزرگ، کوچک و سفت کردن سینه با ورزش

یکی از راه‌های تغییر سایز سینه‌ها و رسیدن به اندازه‌ی مناسب و ایده‌آل این اندام، استفاده از حرکات ورزشی و تمرینات فیزیکی می‌باشد. حرکات ورزشی هم در کوچک کردن و هم در بزرگ کردن سینه‌ها کاربرد داشته و می‌توانند در داشتن سینه‌هایی سفت و خوش‌فرم بسیار مؤثر باشند. برای آگاهی از دیگر روش‌های بزرگ، کوچک و سفت کردن سینه‌ها با کلینیک سیب سرخ تماس حاصل فرمایید.

اکثر زنان از اندازه سینه‌های خود ناراضی هستند. برخی از زنان برای سفت کردن سینه و داشتن سینه‌های خوش فرم و شاداب، انجام عمل سفت کردن سینه و بزرگ کردن آن را انتخاب می‌کنند. اگرچه ایمپلنت سینه سریع‌ترین راه برای رسیدن به هدف است، اما روشی طبیعی نیست. خوشبختانه، انجام جراحی تنها راه برای افزایش و یا کاهش اندازه سینه و عمل سفت کردن سینه شما نیست. تمرینات ورزشی یک روش بزرگ کردن سینه به صورت غیر جراحی است.

تمرینات ورزشی برای بزرگ کردن سینه‌ها


 برای بزرگ کردن سینه با ورزش، تمرینات ورزشی متعددی وجود دارد از جمله:

شنا

انجام تمرین شنا یکی از روش‌های سنتی برای لیفت سینه است. در حالی که دست‌ها و پاها به اندازه عرض شانه از هم فاصله دارند، هر دو کف دست خود را بر روی زمین قرار دهید. همزمان با خم کردن آرنج، بدن خود را پایین آورده و سپس با فشار، خودتان را دوباره بالا بکشید. اگر انجام این حرکت برای انگشتان شما بیش از حد دشوار است، می‌توانید این تمرین را در حالت زانو زدن انجام دهید.

شنا بر دیوار

این تمرین مشابه با تمرین قبلی است، فقط با این تفاوت که شما باید به جای زمین، از یک دیوار برای فشار دادن استفاده کنید. هر دو پای خود را با فاصله از دیوار قرار دهید. سپس کف دست‌های خود را بر روی دیوار قرار داده و بازوهای خود را خم کنید. مانند تمرین قبل، خودتان را به دیوار نزدیک کرده و با هل دادن دیوار، بدنتان را از آن دور کنید.

پرواز دست با دمبل

شما برای این ورزش نیاز به دمبل دارید. در حالی که دمبل‌ها را محکم نگه داشته‌اید، هر دو بازوی خود را (موازی با زمین) در حالت کشیده قرار دهید. سپس در حالی که بازوهای خود را پایین آورده و به موقعیت اولیه بر می‌گردانید، دمبل‌ها را بالا بکشید.

پرواز معکوس با دمبل

پرواز معکوس دست‌ها مشابه با تمرین قبلی است. اما روبرو بودن با زمین به جای روبرو بودن به سمت بالا، شما را بیشتر به چالش می‌کشد. بر روی یک نیمکت دراز بکشید و یا از یک توپ بدنسازی استفاده کنید. در حالی که رو به پایین نگاه می‌کنید، با نگه داشتن دمبل‌، دست‌های خود را به صورت رفت و برگشتی به سمت خارج و دور از زمین حرکت دهید.

دیپ پارالل سینه

این تمرین بر روی عضلات قفسه سینه و نیز بر عضلات سه سر بازویی کار خواهد کرد. شما می‌توانید آن را به سادگی با استفاده از یک نیمکت یا لبه یک صندلی انجام دهید. یکی دیگر از روش‌های آسان آن چمباتمه زدن روی زمین است، در حالی که زانوها رو به بالا هستند و کف دست‌ها بر روی زمین و پشت سر شما قرار دارند. خودتان را با خم کردن آرنج‌ها پایین بیاورید، سپس قبل از لمس زمین، دوباره خودتان را با فشار از زمین بلند کنید.

شنای روی دست با ارتفاع

انجام این تمرین چندان آسان نیست، با این حال بیشتر از همه با عضلات سینه‌ای شما کار می‌کند. در حالی که کف دستان خود را بر روی زمین قرار داده‌اید، پاهای خود را بر لبه یک مبل یا یک توپ بدنسازی بالا ببرید. برای چالش بیشتر و تا حدی که می‌توانید این حرکت دشوار را انجام دهید، پاهای خود را بالاتر ببرید. سپس خود را به آرامی به کف زمین نزدیک کنید. دوباره خود را با فشار به سمت بالا ببرید.

برای بهترین نتیجه، این تمرینات را به آرامی و به طور پیوسته، به صورت روزانه انجام دهید. در واقع، افزایش سایز سینه با ورزش امکان‌پذیر است. در عین حال، شما متوجه تاثیرات آن بر عضلات بدن خود خواهید شد. اما این نتیجه یک شبه بدست نمی‌آید. اگر به دنبال نتایج سریع‌تری هستید، باید پشتکار بسیار و همچنین نظم و انضباط در تمرینات منظم روزمره خود داشته باشید.

تمرینات ورزشی برای کوچک کردن سینه‌ها


تمرین شنا

برای این تمرین، کافی است روی زمین و بر شکم خود دراز بکشید، در حالی که زانو و گوش‌‌تان در امتداد یک خط مستقیم قرار دارند. سپس پاهای خود را به یکدیگر نزدیک کرده و انگشتان کف دست خود را جدا از یکدیگر (به حالت چنگ کاملاً باز) نگه دارید. حالا با حرکت دادن قفسه سینه خود، سینه‌ها را به بالا و پایین تکان دهید و این وضعیت را حداقل تا قبل از پایین آمدن بر زمین، ادامه دهید.

بالا کشیدن شانه

به راحتی شانه‌های خود را بالا بیندازید، به طوری که لاله گوش خود را لمس کنید. در حال انجام این کار، فقط اطمینان حاصل کنید که آرنج‌هایتان صاف است و دست‌های خود را در کنار ران نگه داشته‌اید. فقط لازم است آنها را به بالا و پایین فشار دهید، نیازی به چرخاندن آنها نیست.

پاروکشی در وضعیت ایستاده

برای این کار، لازم است به حالت مستقیم ایستاده و پاهای خود را جدا از هم قرار دهید و دست‌ها را در مقابل ران بگذارید. حالا با کمی فشار به دست‌ها و شانه‌های خود، آن‌ها را به آرامی به جلو فشار داده و در امتداد فرم بدن حرکت دهید و به پایین زیر بغل خود برسانید. اطمینان حاصل کنید که آرنج‌ها بالاتر از دست‌ها باشد.

پرس شانه

این حرکت، سخت‌ترین و در عین حال پرفایده‌ترین تمرین است. شما می‌توانید با نشستن بر یک صندلی محکم، آن را آسان‌تر کنید. با قرار دادن کف دست خود رو به جلو و همتراز کردن انگشت شست با گوش خود، در موقعیت شروع قرار بگیرید. حالا با فشار دادن بازوهای خود و نزدیک‌ کردن دست‌ها به هم، سر را رو به بالا قرار دهید. سعی کنید در این موقعیت برای چند ثانیه باقی بمانید و سپس به موقعیت اصلی خود برگردید.

بلند کردن از روبرو

این حرکت تقریباً شبیه تمرین قبلی است. تنها تفاوت آن در این است که شما باید بازوی خود را در مقابل بدن خود بالا ببرید، تا جایی که دست شما تا ارتفاع شانه برسد و بازوی شما موازی با زمین قرار بگیرد.

بلند کردن از طرفین

کف دست خود را در کنار ران قرار دهید و آرنج خود را صاف نگه‌ دارید. بازوهای خود را در طرفین بدن خود بالا ببرید، تا جایی که به موازات زمین قرار بگیرند. به یاد داشته باشید که قبل از برگشتن به موقعیت شروع، کمی مکث کنید.

پیاده‌روی

این تمرینی موثر برای کوچک کردن سینه‌های بسیار بزرگ شماست. بیست دقیقه پیاده‌روی واقعاً می‌تواند منافع زیادی برای شما به همراه داشته باشد!

بالا رفتن از پله

این ساده‌ترین ترین ورزشی است که می‌توانید تصور کنید. بالا و پایین رفتن از پله‌ها برای ۱۵-۲۰ دقیقه در روز می‌تواند برای بدن و نیز سینه‌های شما واقعاً مفید باشد.

هیپ شیفت

ارتباط باسن با سینه واقعاً شگفت انگیز است. برای قوی‌تر کردن این ارتباط، صاف ایستاده و دست‌های خود را رو به بالا بلند کنید. کف دست‌های خود را در هم قفل کرده و آن‌ها را موازی با زمین قرار دهید. انگشت اشاره خود را آزاد کنید و در حالی که نفس عمیق می‌کشید، باسن خود را به سمت راست هل دهید. سپس در حالی که بازدم خود را بیرون می‌دهید، باسن خود را به موقعیت شروع برگردانید. این تمرین را برای هر دو جهت، در مدت ۱۰ دقیقه و به صورت روزانه انجام دهید. نتایج آن قطعاً برای سینه‌های شما مفید خواهد بود و در نهایت موجب کاهش اندازه آن‌ها خواهد شد.

تکنیک پرس دیوار

برای این تکنیک، شما باید رو به دیوار ایستاده و کف دست‌های خود را بر روی دیوار قرار دهید. حالا با فشار دادن کف دست‌های خود بر دیوار، عضلات سینه‌ای خود را تقویت کنید.

حالت دعا

برای این تمرین فقط لازم است که دست‌ها و یا کف دست‌های خود را در برابر یکدیگر فشار دهید. این کار باعث اعمال فشار بر قفسه سینه و یا عضلات سینه‌ای شما می‌شود، در نتیجه موجب کاهش اندازه آنها می‌گردد.

تمرینات بیکرام یوگا

این تمرینات واقعاً برای سوزاندن چربی بدن شما موثر هستند و موجب کاهش اندازه سینه‌های شما می‌شوند. توصیه می‌کنیم که این تمرینات را تنها با کمک یک مربی و به مدت حداکثر ۹۰ دقیقه، در یک اتاق گرم ( تا ۴۰ درجه سانتی گراد) و با رطوبت ۴۰٪ انجام دهید. این تمرینات شامل ۲۶ حالت و ۲ تکنیک‌ تنفس است، که بدن شما را از نظر جسمی و روانی به چالش می‌کشد.